Fot. Archiwum prywatne
jasinskarutkowska
Fot. Archiwum prywatne
Sukces Natalii Pameli Rutkowskiej na Litwie
Niektórzy dopiero walczą o kwalifikacje olimpijską, inni mają już ją zapewnioną od dawna. W tej drugiej sytuacji jest kolarka Natalia Pamela Rutkowska, która od pewnego czasu intensywnie przygotowuje się do sierpniowego wyzwania. Zawodniczka w ubiegły weekend brała udział w zawodach na Litwie.
Karol Żebrowski
6 czerwiec, 2016 17:46

Reprezentantka TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Toruń uczestniczyła w tzw. omnium. Jest to wielobój kolarstwa torowego, w skład którego wchodzi m.in.: wyścig indywidualny na dochodzenie czy też scratch. Rutkowska w Poniewieżu pokazała się ze świetnej strony i zwyciężyła.

– „Pamcia” pokazała na Litwie kolarską klasę i dojrzałość torową wygrywając w omnium. Zdobyła kolejne punkty dla Polski do rankingu UCI i umocniła swoją pozycję w kadrze olimpijskiej. Tak trzymać! – powiedział po zawodach dyrektor toruńskiego klubu, Leszek Szyszkowski.

Pech dopadł drugą z toruńskich olimpijek – Edytę Jasińską. Kolarka dobrze prezentowała się w konkurencjach indywidualnych lecz podczas wyścigu eliminacyjnego uczestniczyła w kraksie i wieloboju nie ukończyła.