unitedworldwrestling.org
iwona matkowska
unitedworldwrestling.org
Sukces polskich zapaśniczek. Mamy kolejne przepustki
Do Agnieszki Wieszczek-Kordus (69 kg) i Katarzyny Krawczyk (53 kg) dołączyły jeszcze dwie zawodniczki, które będą reprezentowały Polskę w Rio de Janeiro. Awans na turnieju w Stambule wywalczyła Iwona Matkowska oraz Monika Michalik.
Jarosław Więcławski
7 maj, 2016 18:38
W kategoriach: Aktualności Zapasy

Już w pierwszych walkach z zawodów odpadły Roksana Zasina (58 kg) oraz Daria Osocka (75 kg). Aby zdobyć bilet do Rio trzeba było dotrzeć do samego finału. W przypadku Matkowskiej (48 kg) oznaczało to, że zawodniczka musi wygrać trzy spotkania. W 1/8 Polka pokonała Norweżkę, w kolejnej rundzie wygrała z reprezentantką Białorusi, a w decydującym o awansie na igrzyska pojedynku pewnie zwyciężyła z zapaśniczką z Mongolii. Porażka z zawodniczką z Indii w finale miała w tym turnieju drugorzędne znaczenie.

Jeszcze lepiej poradziła sobie Michalik (63 kg), która wygrała cały turniej. W drodze do finału pokonała zawodniczki z Azerbejdżanu, Rumunii oraz Francji. W ostatnim pojedynku wygrała ze Szwedką Johansson. Na macie w Rio wystąpią cztery polskie zapaśniczki. Wczoraj ostatnią szansę na wyjazd na igrzyska stracili zapaśnicy klasyczni. Jutro o brakujące przepustki powalczą panowie w stylu wolnym. Do tej pory uzyskaliśmy już cztery kwalifikacje, a bilet mogą zdobyć jeszcze Krzysztof Bieńkowski (57 kg) i Krystian Brzozowski (74 kg).

 

 

48 kg

1/8

Iwona Matkowska – Silje Kippernes (NOR) 4-0 (10-0)

1/4

Vanesa Kaladzinskaya (BLR) – Iwona Matkowska 1-3 (1-10)

1/2

Narangerel Erdenesukh (MGL) – Iwona Matkowska 2:12

Finał

Vinesh Vinesh (IND) – Iwona Matkowska 6:0

 

 

58 kg

Roksana Zasina – Virginia Jimenez Fernandez (VEN) 1-3 (1-3)

 

63 kg

1/8

Elis Manolova (AZE) – Monika Michalik 0-3 (0-4)

1/4

Monika Michalik – Kriszta Incze (ROU) 3-1 (9-1)

1/2

Monika Michalik – Koumba Larroque (FRA) 3:1

Finał

Monika Michalik – Henna Johansson (SWE) 5:2

 

75 kg

Burmaa Ochirbat (MGL) – Daria Osocka 3-0 (2-0)