Fot. Paweł Skraba
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
PEKIN, STADION OLIMPIJSKI
DZIEN CZWARTY (WTOREK) MISTRZOSTW SWIATA - SESJA POPOLUDNIOWA 
N/Z FINAL 1500 M - ANGELIKA CICHOCKA
25/08/2015
LEKKOATLETYKA PEKIN MISTRZOSTWA SWIATA LEKKA STADION ZAWODY
WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Fot. Paweł Skraba
Świetny występ Angeliki Cichockiej dał przepustkę olimpijską
Angelika Cichocka pokazała się ze świetnej strony podczas zawodów z cyklu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. Polka wygrała bieg na 1500 metrów w czasie 4:03.25, co zapewnia jej kwalifikacje na Igrzyska w Rio.
Karol Żebrowski
18 czerwiec, 2016 11:20

Zawodniczka ULKS Talex Borzytuchom głównie specjalizuje się w biegu na 800 metrów. To właśnie na tym dystansie zdobyła halowe wicemistrzostwo świata w roku 2014. Tym razem Polka pokazała, że równie dobrze radzi sobie w biegu prawie dwukrotnie dłuższym.

Start rozgrywany w stolicy Szwecji był bardzo silnie obstawiony. Rywalkami Cichockiej były m.in.: medalistki halowych mistrzostw świata z Portland – Dawit Seyaum i Gudaf Tsegay. Polka przez cały bieg utrzymywała się w czołówce stawki i na ostatniej prostej zaatakowała zdecydowanie wyprzedzając pozostałe zawodniczki. Na drugiej pozycji uplasowała się Meraf Bahta ze Szwecji, a trzecia była Tsegay.

Angelika Cichocka oprócz zwycięstwa zapewniła sobie awans na Igrzyska w Rio. Wymagane minimum do startu na 1500 metrów w sierpniowej imprezie wynosi 4:07.00.