Fot. ZPRP.
seniorki
Fot. ZPRP.
Szczypiornistki trenują w Zielonej Górze
Już w najbliższy piątek Leszek Krowicki zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Pierwszym sprawdzianem prowadzonej przez niego kadry piłkarek ręcznych będzie turniej towarzyski w Zielonej Górze.
Tomasz Więcławski
4 październik, 2016 12:27

Oprócz naszej kadry w województwie lubuskim zagrają Słowaczki, Szwedki i Islandki. Rywalki są wymagające, więc będzie to świetny test dla naszego zespołu przed meczami o stawkę.

Piątkowe spotkanie kadra zagra ze Słowacją. Będzie to oficjalny debiut nowego selekcjonera naszej kadry w meczu międzypaństwowym. Przypomnijmy, że zastąpił on na tym stanowisku Kima Rasmussena, który doprowadził nasze zawodniczki dwukrotnie do 4. miejsca na MŚ.

Głównym celem przygotowań reprezentacji są grudniowe mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną w Szwecji. To z tą kadrą lub Islandią nasze zespół w sobotę zmierzy się meczy o 1. lub 3. miejsce w turnieju, w zależności od wyników piątkowych półfinałów.

Wszystkie kadrowiczki zameldowały się w Zielonej Górze w poniedziałek w godzinach popołudniowych – informują przedstawiciele ZPRP. – Na miejscu stawiło się łącznie 18 zawodniczek, a jako ostatnie dotarły występujące na co dzień w ligach zagranicznych Kinga Achruk, Emilia Galińska, Karolina Kudłacz i Alina Wojtas. Pierwsze treningi pod okiem nowego selekcjonera są dosyć intensywne, a największy nacisk położony jest na taktykę.

Mecz ze Słowacją rozegrany zostanie w piątek o godzinie 18.00. Wcześniej – o 16.00 – zmierzą się Szwedki z Islandkami. W sobotę wszyscy fani szczypiorniaka powinni pojawić się na hali wcześniej. Mecz 0 3. miejsce w turnieju rozpocznie się o godzinie 13.30, a finał zaplanowano na 15.30.