FOTO. NORBERT BARCZYK / PRESS FOCUS / NEWSPIX.PL
2015.01.28 KATAR QATAR AD DAUHA DOHA
PILKA RECZNA 24 MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ MEZCZYZN W KATARZE 2015 MENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP QATAR MECZ POLSKA - CHORWACJA (POLAND - CROATIA)
N/Z ANDRZEJ ROJEWSKI MANUEL STRLEK MICHAL DASZEK
FOTO NORBERT BARCZYK / PRESS FOCUS / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOTO. NORBERT BARCZYK / PRESS FOCUS / NEWSPIX.PL
Szeroka kadra chorwackich szczypiornistów na Igrzyska Olimpijskie
Prowadzący reprezentację Chorwacji Željko Babić powołał 21 zawodników do szerokiego składu, który będzie przygotowywał się do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Na igrzyska pojedzie 15 graczy.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
18 czerwiec, 2016 17:34

Z drużyny, która wywalczyła brąz w Londynie do Brazylii może pojechać siódemka szczypiornistów (Duvnjak, Gojun, Štrlek, Buntić, Kopljar, Čupić, Horvat).

W kadrze nie brakuje żadnego z kluczowych zawodników reprezentacji. Jest wybrany do drużyny gwiazd tegorocznych ME oraz najlepszej siódemki LM Manuel Štrlek (Vive Tauron Kielce), jego klubowy kolega Ivan Čupić, grający w Barcelonie Marko Kopljar czy gwiazda THW Kiel Domagoj Duvnjak.

Związki z polskimi klubami ma jeszcze kilku innych reprezentantów. Od nowego sezonu w Kielcach zagra Filip Ivić, a rok poźniej do ekipy aktualnego mistrza Polski dołączy Marko Mamić. Do niedawna w klubie ze stolicy województwa świętokrzyskiego występował Denis Buntić. Nowym szczypiornistą Orlenu Wisły Płock został kilka dni temu Lovro Mihić.

 

Szeroka kadra Chorwacji na turniej olimpijski w piłce ręcznej mężczyzn:

Bramkarze: Filip Ivić, Ivan Pešić, Ivan Stevanović.

Zawodnicy z pola: Manuel Štrlek, Lovro Mihić, Domagoj Pavlović, Ivan Čupić, Zlatko Horvat, Jerko Matulić, Ilija Brozović, Krešimir Kozina, Marino Marić, Marko Kopljar, Luka Šebetić, Luka Stepančić, Luka Cindrić, Igor Karačić, Marko Mamić, Ivan Slišković, Domagoj Duvnjak, Jakov Gojun.

 

Reprezentacja spod znaku szachownicy od 15 do 19 lipca będzie się przygotowywać do igrzysk w miejscowości Sveti Martin na Muri na północy Chorwacji. Przed wylotem do Brazylii zagra towarzysko ze Szwecją, Słowenią i Niemcami. Na turniej zawodnicy i sztab szkoleniowy wyruszą 29 lipca.

Na IO Chorwacja zagra w grupie A. Począwszy od 7 sierpnia jej przeciwnikami będą kolejno Katar, Argentyna, Dania, Francja i Tunezja. Najlepsza czwórka wywalczy awans do ćwierćfinału.