Fot. Facebook/Tomasz Zieliński
tomasz_zielinski
Fot. Facebook/Tomasz Zieliński
Tomasz Zieliński może zostać medalistą olimpijskim
Tomasz Zieliński cztery lata temu na IO w Londynie zajął dziewiąte miejsce. Jeśli potwierdzą się doniesienia o kolejnym ciężarowców, który miał stosować niedozwolone środki, już niedługo zawodnik może odebrać za te zawody medal.
Jarosław Więcławski
14 wrzesień, 2016 18:19

Na dopingu przyłapano brązowego medalistę z Mołdawii – Anatolija Ciricu. Zawodnik miał zażwyać dehydrochlomethyltestosteron, steryd kiedyś stosowany przez reprezentantów NRD. Doping wykryto także u innych zawodników – dwóch Rosjan, dwóch Kazachów i jednego Azera. Wśród nich byli mistrz i wicemistrz olimpijski. Biorąc pod uwagę, iż trwają także ponowne badania próbek z Pekinu i wciąż pojawiają się nowe doniesienia o dyskwalifikacji zawodników, nie wiadomo kiedy będzie można mówić o ostatecznej klasyfikacji za Londyn

Choć Zieliński w kategorii 94 kilogramów był dopiero dziewiąty, po latach może zostać przesunięty na trzecie miejsce. Nie przeszkodzi mu w tym nawet obecna afera dopingowa. Przypomnijmy, że Zieliński musiał wyjechać z wioski olimpijskiej, gdy w jego organizmie wykryto zakazaną substancję. W zawodach z tego samego powodu nie wystartował jego brat – Adrian Zieliński, mistrz olimpijski z Londynu.