FOTO: TOMASZ MARKOWSKI NEWSPIX.PL
ZAKOPANE, 16.07.2016
73 TOUR DE POLOGNE  UCI WORLD TOUR ETAP 5 , DAY 5
n/z. MICHAL KWIATKOWSKI (TEAM SKY)
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI NEWSPIX.PL
Tour de Pologne: Pogoda zwycięzcą. Szósty etap odwołany
Padający ulewnie deszcz przeszkodził organizatorom 73. Tour de Pologne w przeprowadzeniu szóstego - "królewskiego" etapu, z Bukovina Resort do Bukowiny Tatrzańskiej. Najpierw postanowiono skrócić długość etapu, a później go ostatecznie odwołano.
Karol Żebrowski
17 lipiec, 2016 18:44

Warunki meteorologiczne nie rozpieszczają zawodników biorących udział w największym wyścigu kolarskim w Polsce. Już w dniu wczorajszym cykliści ścigali się przy stosunkowo niskiej temperaturze i podczas ciągle padającego deszczu. W połączeniu z niebezpiecznymi zjazdami piątego etapu, doprowadziło to do wielu kraks, na których ucierpiał m.in.: Michał Kwiatkowski, który już pożegnał się z myślą o zwycięstwie w TdP.

Opady na południu Polski utrzymywały się praktycznie cały czas i od rana było wiadomo, że warunki mogą stać się jeszcze cięższe od wczorajszych. Podjęto więc negocjacje z kolarzami na temat sensu przeprowadzenia etapu. Ustalono, że start zostanie opóźniony a zawodnicy przejadą trzy, a nie jak wcześniej ustalono, pięć rund.

Pogoda okazała się jednak przeciwnikiem nie do zwyciężenia. Po pierwszej z nich, kolarze i szefowie zespołów zaapelowali o przerwanie etapu, a dyrektor TdP Czesław Lang przychylił się do tego zdania i wyniki zostały anulowane. Taki obrót spraw oznaczał, że liderem pozostanie Tim Wellens z drużyny Lotto Soudal.

W poniedziałek zakończenie 73. Tour de Pologne. Na kolarzy czeka jazda indywidualna na czas po Krakowie.