FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
GDYNIA 20.09.2015 GDYNIA ARENA TENIS DAVIS CUP POLSKA SLOWACJA POLAND SLOVAKIA MECZ JERZY JANOWICZ - MARTIN KLIZAN N/Z JERZY JANOWICZ 
FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
Trzech Polaków w turnieju głównego Pekao Szczecin Open
Żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się przebrnąć przez kwalifikacje szczecińskiego turnieju na kortach ziemnych. Najdalej dotarł Marcin Gawron, ale przegrał w finałowym spotkaniu. Oznacza to, że wśród 32 zawodników głównej drabinki zobaczymy trzech naszych tenisistów.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
12 wrzesień, 2016 19:53

W eliminacjach do turnieju głównego challengera w stolicy województwa zachodniopomorskiego wystartowało 13 Polaków. Już w pierwszym dniu odpadli Grzegorz Panfil, Mateusz Smolicki, Maciej Smoła, Karol Drzewiecki, Filip Ambroży, Tomasz Bednarek, Rafał Teurer oraz Piotr Galus. W niedzielę przegrali Szymon Walków, Adrian Andrzejczuk, Adam Majchrowicz oraz Andriej Kapaś.

Na placu pozostał tylko Marcin Gawron, który zwyciężył w spotkaniach przeciwko Smolickiemu oraz Norwegowi Fredrikowi Askowi. Rozstawiony z szóstką reprezentant gospodarzy w poniedziałek nie sprostał Niemcowi Julianowi Reisterowi (7-6, 3-6, 2-6). Spotkanie trwało ponad dwie godziny.

Dziś rozpoczynają się mecze turnieju głównego. Na korcie pojawią się Paweł Ciaś (jego przeciwnikiem będzie Albert Montañés) oraz Michał Przysiężny (zagra przeciwko Aleksiejowi Watutinowi).

Jutro zagra Jerzy Janowicz, który po zwycięstwie w Genui będzie z pewnością miał apetyt na kolejny triumf. W I rundzie zagra z Gruzinem Nikołozem Basilaszwilim.