facebook Pawła Wiesiołka
facebook Pawła Wiesiołka
facebook Pawła Wiesiołka
Tymińska i Wiesiołek faworytami
Już jutro w Warszawie rozpoczną się mistrzostwa Polski w wielobojach. Przed rozpoczęciem zawodów za głównych faworytów do zwycięstwa uznaje się Karolinę Tymińską i Pawła Wiesiołka.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
3 czerwiec, 2016 21:20
W kategoriach: Aktualności Lekkoatletyka

Zawodnicy, którzy wystartują w Warszawie, oprócz walki o medale i tytuł mistrza Polski, będą także starali się uzyskać minima olimpijskie na lipcowe mistrzostwa Europy w Amsterdamie oraz sierpniowe Igrzyska Olimpijskie w Rio De Janeiro.

Wśród mężczyzn głównym faworytem do zdobycia złota będzie Paweł Wiesiołek. W ubiegłym roku reprezentant KS Warszawianki doprowadził rekord życiowy do poziomu 8140 pkt., a dziś zapowiada, że obecnie – choć otwarcie sezonu nie było w jego wykonaniu dobre – również jest w stanie walczyć o jak najwyższe cele.

– Po starcie w Götzis, którego nie mogę zaliczyć do udanych postanowiliśmy z trenerem, że jednak podejmiemy walkę o mistrzostwo Polski – powiedział Paweł Wiesiołek w rozmowie z PZLA. – W Austrii nie wyszło, ale forma jest – w biegu na 100 metrów poprawiłem życiówkę o prawie 0.15 sekundy, a szybki sprint zawsze jest w wieloboju wyznacznikiem dobrej dyspozycji. W Warszawie nie będzie łatwo, bo to drugi wielobój w ciągu tygodnia, ale powalczę o 7900 czyli wskaźnik na mistrzostwa Europy w Amsterdamie.

Ciekawą rywalizacje będzie można oglądać na pewno wśród pań. O złoto prawdopodobnie powalczą Karolina Tymińska, która ostatni raz była mistrzynią Polski w roku 2011 oraz Izabela Mikołajczyk – obrończyni tytułu. Aby pojechać do Amsterdamu kobiety muszą osiągnąć wynik na poziomie 6000 punktów, zaś jeżeli marzą o Rio – 6200 punktów.

Otwarcie Mistrzostw Polski w Wielobojach 2016 w sobotę o 11:00 na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.