ehffinal4.com
Auslosung Velux CL in Köln:

copy: Rainer Dahmen 01722503103
ehffinal4.com
Vive poznało rywala w walce o Ligę Mistrzów
Drużyna Vive Tauron Kielce zagra z Paris Saint Germain w półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów podczas turnieju Final Four, który odbędzie się w dniach 28-29 maja w Kolonii.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
3 maj, 2016 21:10

Przed podopiecznymi Tałanta Dujszebajewa ciężkie zadanie. PSG to jeden z najbogatszych klubów świata. Dzięki wsparciu katarskich szejków Paris Saint-Germain może sobie pozwolić na posiadanie w swoich szeregach najlepszych szczypiornistów. W Paryżu występują m.in.: Nikola Karabatić (najlepszy środkowy rozgrywający IO w Londynie), Thierry Omeyer (najlepszy bramkarz IO w Londynie) czy też Daniel Narcisse (najlepszy lewy rozgrywający IO w Pekinie).

– Musimy zagrać najlepsze spotkanie w sezonie, aby pokonać Paryż – powiedział po losowaniu skrzydłowy Vive Ivan Cupić, cytowany przez stronę ehffinal4.com. – To będzie trudny mecz ale naszym marzeniem jest finał i mam nadzieję, że tam się znajdziemy.

W drodze do półfinału francuski zespół wyeliminował PPD Zagrzeb, wygrywając w Chorwacji 28:20 i remisując u siebie 32:32. Vive w Final Four znalazło się dzięki pokonaniu Flensburga o czym pisaliśmy tutaj.

Drugą parę półfinałową stworzyły drużyny THW Kiel i MVM Veszprem.

Początek meczu Vive jest planowany na 28 maja o godzinie 15:15. Przedstawiciele Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej zastrzegli jednak, że termin zostanie potwierdzony dopiero po rozmowach z partnerami medialnymi.