Fot. smiarowski / newspix.pl
majaw
Fot. smiarowski / newspix.pl
Włoszczowska otarła się o podium na ME MTB
Pechowo zakończył się start Mai Włoszczowskiej podczas europejskiego championatu. Przed jego rozpoczęciem złapało ją przeziębienie, a tuż po stracie wyścigu elity szczepiła się z rywalką i przez wiele minut musiała gonić czołówkę, Wyprzedzała kolejne rywalki, ale nie starczyło jej czasu na doścignięcie podium. 4. miejsce jest jednak, zważywszy na okoliczności, dobrym prognostykiem przed startem w Rio de Janeiro.
Tomasz Więcławski
9 maj, 2016 9:58
Wynik naszej mistrzyni osiągnięty w Huskvarnie był najlepszym w biało-czerwonej ekipie. W seniorskiej rywalizacji pań Katarzyna Solus-Miśkowicz zajęła 14. miejsce, a Monika Żur finiszowała 31. Złoty medal wywalczyła Jolanda Neff ze Szwajcarii.
Panowie rywalizowali zarówno w elicie, jak i wyścigu u23. Nasi młodzieżowcy Jakub Zamroźniak i Filip Helta finiszowali odpowiednio na 22. i 48 miejscu. Triumfował Francuz Victor Koretzky. W elicie panów Bartłomiej Wawak zajął przyzwoite 19. miejsce. Korner Osicki niestety dotarł do metry dopiero 60. Tu także najlepszy okazał się Francuz Julien Absalon.