Fot. MICHAŁ STAŃCZYK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
29.12.2014 KATOWICE POLSKA ( POLAND ) SPODEK , PILKA RECZNA MEZCZYZN ( HANDBALL MEN'S ) 
MIEDZYPANSTWOWY TURNIEJ PILKI RECZNEJ - CHRISTMAS CUP 2014 ( INTERNATIONAL FRIENDLY GAME )

MECZ POLSKA - CZECHY ( GAME POLAND - CZECH REPUBLIC )

NZ SLAWOMIR SZMAL , MICHAL JURECKI , KAROL BIELECKI , HYMN NARODOWY PREZENTACJA ZESPOLOW 

FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. MICHAŁ STAŃCZYK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
Wreszcie zwycięstwo! Szczypiorniści pokonali Egipt
Nasi piłkarze ręczni odnieśli pierwsze zwycięstwo w grupie B. Polacy pewnie pokonali Egipt 33:25. Dzięki zwycięstwu nadal walczą o awans do fazy pucharowej.
Dyscyplinę wspiera:
Jarosław Więcławski
11 sierpień, 2016 18:30

Początek spotkania był wyrównany. Pierwszą bramkę zdobyli Egipcjanie. Polacy spisywali się dość nerwowo i nie potrafili uciec rywalom. Zmiana nastąpiła po 10 minucie, gdy wreszcie nasi zawodnicy zaczęli na boisku dominować. Ze stanu 4:3 doprowadzili do 8:4, a następnie do 11:5. Przy takim wyniku na tablicy trener reprezentacji Egiptu poprosił o czas. Dobrą grą zmusiliśmy rywali do słabej gry w obronie.

Przed przerwą wynik udało się jeszcze poprawić. W 25. minucie Michał Daszek zdobył bramkę na 14:7. Chwilę później wynik poprawił Adam Wiśniewski. Ostatecznie połowa zakończyła się wynikiem 16:10. Pod koniec tej części spotkania na parkiet padł Michał Jurecki. Na boisko zawodnik już nie wrócił, ale jego kontuzja na szczęście nie była chyba aż tak poważna, bo w przerwie jeszcze starał się rozbiegać uraz.

Początek drugiej połowy również był dobry w wykonaniu naszych zawodników. Udało nam się utrzymać wysoką przewagę. Dwadzieścia minut przed końcem prowadziliśmy 21:12. Wtedy też czas wziął szkoleniowiec rywali. Po nim nasi reprezentanci momentami zaczęli grać słabiej. Przydarzało im się więcej błędów, a Egipcjanie zaczęli być bardziej skuteczni. Naszym szczypiornistom udało się jednak uspokoić sytuację. W 49. Minucie bramkę na 25:17 zdobył Karol Bielecki. Niestety później straciliśmy trzy bramki z rzędu i sytuacja zaczęła się robić nerwowa. W końcówce rywale zbliżyli się na cztery punkty. Po dwóch bramkach Przemysława Krajewskiego losy spotkania były już przesądzone. Ostatecznie Polacy wygrali 33:25.

Dzięki wygranej Polska dalej liczy się w grze o fazę pucharową. W sobotę nasi reprezentanci zagrają ze Szwecją (start 50 minut po północy), a w poniedziałek ze Słowenią (14:30).