Fot. milanworldcanoesprint.com
milan 2015
Fot. milanworldcanoesprint.com
Wszyscy płyną dalej. Kajakarze walczą o Rio
Z dobrej strony zaprezentowali się nasi kajakarze podczas pierwszego dnia europejskiego turnieju eliminacyjnego do RIO, który odbywa się w Duisburgu. Wszystkie nasze osady awansowały do finału.
Jarosław Więcławski
18 maj, 2016 20:01
W kategoriach: Aktualności Kajakarstwo

Swoje biegi eliminacyjne na dystansie 1000 metrów wygrali Rafał Rosolski w K1 na oraz Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski w K2. Aby uzyskać awans do turnieju olimpijskiego pierwszy z nich będzie musiał znaleźć się w decydującym wyścigu, który odbędzie się jutro w czołowej dwójce. Duet natomiast musi wygrać całe zawody.

Ostatniego słowa nie powiedzieli także nasi pozostali reprezentanci. O przepustkę w K2 na 200 metrów powalczą Piotr Mazur i Dawid Putto oraz kanadyjkarz Michał Łubniewski w C1 na tym samym dystansie. Obie osady zajęły w swoich biegach eliminacyjnych 3. pozycję. Do tej pory awans na IO z panów wywalczył tylko Paweł Kaczmarek w K1 na 200 metrów. Natomiast polskie kajakarki zameldują się w Rio w komplecie.

Ostatnia walka Polaków o wyjazd na igrzyska rozpocznie się jutro z samego rana. Przed godziną 10 wystartuje Rosolski, a niedługo po nim Mazur i Putto. Popołudniu o bilet do Rio powalczy Łubniewski oraz Szandrach i Kujawski.