Fot. MAREK JANIKOWSKI/newspix
radwanska
Fot. MAREK JANIKOWSKI/newspix
WTA Eastbourne: Agnieszka Radwańska w 1/8 finału
Rozstawiona z numerem pierwszym Agnieszka Radwańska melduje się w 1/8 turnieju w Eastbourne. Polka pewnie zmierzała do zwycięstwa z Mirjaną Lucic-Baroni, jednak rywalka na początku drugiego seta musiała poddać pojedynek z powodu kontuzji.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
22 czerwiec, 2016 15:12
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Dla „Isi” był to pierwszy mecz w Eastbourne, gdyż w 1/32 otrzymała wolny los. Jej rywalka, Lucic-Baroni miała za sobą za to aż trzy pojedynki – dwa w eliminacjach i jeden w turnieju głównym. Prawdziwe wyzwanie stanęło przed Chorwatką dopiero jednak w spotkaniu 1/16.

Agnieszka od początku gry narzuciła swój styl, przełamując serwis rywalki już przy pierwszej możliwej okazji. Niespodziewany przebieg miał piąty gem, gdyż rywalka odrobiła stratę podania. Lucic-Baroni grała od tego momentu bardzo konsekwentnie, nie dając szans Radwańskiej na wyprowadzenie przewagi. Dopiero w dziesiątym gemie, przy stanie 5:4 dla Polki, Chorwatka zanotowała chwilę dekoncentracji, z czego skrzętnie skorzystała Radwańska i wygrała gema, a w efekcie seta.

Drugi set rozpoczął się bardzo dobrze dla 34-letniej Chorwatki, która odebrała serwis Radwańskiej. „Isia” nie pozwoliła jednak odskoczyć i szybko tą stratę odrobiła, a później wygrała gema przy swoim serwisie. Wtedy Lucic-Baroni niespodziewanie postanowiła zakończyć pojedynek. Za oficjalną przyczynę wycofania się z gry Chorwatka podała kłopoty z układem pokarmowym.

O ćwierćfinał Radwańska powalczy z Kanadyjką Eugenie Bouchard.