Fot. ZUMA/NEWSPIX.PL
LONDON, July 10, 2015  Agnieszka Radwanska of Poland returns a ball to Garbine Muguruza of Spain during their women's semi-final match of the 2015 Wimbledon Championships at the All England Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 9, 2015. Muguruza won 2-1.(Xinhua/Ye Pingfan) (Credit Image: © Ye Pingfan/Xinhua/ZUMA Wire) 
FOT. ZUMA/NEWSPIX.PL
POLAND ONLY!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. ZUMA/NEWSPIX.PL
WTA Montreal: Zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej
Agnieszka Radwańska (4) awansowała do 1/8 finału turnieju w Montrealu. Polka pokonała Rumunkę Monicę Niculescu 6:1, 7:5.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
27 lipiec, 2016 22:24
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Dla obu tenisistek turniej w Montrealu jest ostatnim sprawdzianem przed występem na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Faworytką tego pojedynku była popularna „Isia”, która jest zdecydowanie wyżej sklasyfikowana w rankingu WTA, a także wygrała cztery z pięciu spotkań z Rumunką.

Agnieszka na potwierdzenie tego słów rozpoczęła mecz z wysokiego C, przełamując rywalkę. Początek był zdecydowanie zdominowany przez Radwańską, która wygrała pierwsze cztery gemy. Dopiero przy swoim trzecim gemie serwisowym Niculescu potrafiła obronić podanie. Nie zdało się to jednak na wiele. Agnieszka kontrolowała przebieg seta i spokojnie utrzymała wywalczoną przewagę, dodatkowo jeszcze raz przełamując rywalkę.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od zwycięstw serwisowych obu zawodniczek i… pięciu przełamań z rzędu! Jedno więcej zapisała na swoim koncie jednak Niculescu i to ona znalazła się w korzystniejszej sytuacji. Wydawało się, że za chwilę będziemy świadkiem trzeciego seta, gdyż Rumunka prowadziła przy własnym podaniu 4:5 i 15:40, ale Radwańska pokazała klasę odrabiając stratę, a później wykorzystując break-point. Ta sytuacja wyraźnie załamała Niculescu, która przegrała kolejne dwa gemy i ostatecznie poległa w spotkaniu z Polką.

Kolejną przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej będzie Rosjanka Anastasia Pavlyuchenkova (16).