fot. MAREK JANIKOWSKI/newspix
radwanska
fot. MAREK JANIKOWSKI/newspix
WTA New Haven: Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale
Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w amerykańskim New Haven. Polka pokonała Łotyszkę Jelene Ostapenko 7:5, 6:1.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
24 sierpień, 2016 13:37
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Rozstawiona z numerem pierwszym „Isia”, tylko w premierowym secie miała niewielkie problemy z Ostapenko. Mecz rozpoczął się od straty serwisu Agnieszki. Krakowianka bardzo szybko nadrobiła ten deficyt i mieliśmy status quo (1:1). Inauguracyjny set obfitował w wiele szans break-pointowych, ale w decydujących momentach obu tenisistkom brakło zimnej krwi. W dziewiątym gemie Ostapenko miała nawet piłkę setową, ale Polka wyszła z opresji obronną ręka. Agnieszka nie popełniła błędu Jeleny i po chwili wykorzystała drugą z czterech piłek na przełamanie. Polka do końca seta nie pozwoliła już sobie wydrzeć wywalczonej przewagi (7:5).

Druga partia była widowiskiem jednej aktorki. Polka pokazała dlaczego jest obecnie czwartą rakietą świata. Agnieszka miała w tej części meczu 100% skuteczność wykorzystanych break-pointów (3/3) i w niespełna półgodziny rozstrzygnęła również tą partię na swoją korzyść.

W ćwierćfinale Agnieszka Radwańska zmierzy się ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Caroline Garcia a Kirsten Flipkens.