Fot. unitedworldwrestling.com
Zbigniew Baranowski
Fot. unitedworldwrestling.com
Zbigniew Baranowski przegrał w ćwierćfinale. Musi czekać.
Za Polakiem rywalizującym w wadze do 86 kilogramów w turnieju olimpijskim zapaśników w stylu wolnym już dwie walki. Pierwszą udało się wygrać. Niestety w drugiej zdecydowanie lepszy od naszego reprezentanta okazał się niezwykle utytułowany i doświadczony Azer Sharif Sharifov.
Tomasz Więcławski
20 sierpień, 2016 16:45

W swoim inauguracyjnym pojedynku Polak zmierzył się z Gruzinem Sandro Aminashvili. Wynik co prawda brzmiał 2-2, ale to Polak wykonał w tej walce wyżej punktowaną akcję techniczną.

Kolejna przeszkoda do sforsowania w ćwierćfinale okazała się jednak zbyt trudna. Nasza zawodnik, marzący o medalu olimpijskim, przegrał 0-7 z bardzo dobrym zapaśnikiem Sharifem Sharifovem. Teraz Polak musi liczyć na to, że jego rywal zamelduje się w finale, żeby w repasażach szukać szansy walki o brązowy medal turnieju w Rio de Janeiro.

Już niedługo w ćwierćfinale powalczy nasz reprezentant w wadze do 125 kilogramów Robert Baran. Polak trafił w 14 finału na Amerykanina Tervela Dlagneva. Wcześniej biało-czerwony, po bardzo dobrej walce pokonał 5-1 Kirgiza Aiaala Lazareva.