FOT. KATARZYNA PLEWCZYNSKA/CYFRASPORT/NEWSPIX.PL
08.05.2011 POZNAN TOR REGATOWY MALTA KAJAKARSTWO (CANOEING) PUCHAR SWIATA W KAJAKARSTWIE (ICF CANOE SPRINT WORLD CUP) NZ ANETA KONIECZNA (L) BEATA MIKOLAJCZYK (P) ZLOTY MEDAL (GOLD MEDAL) RADOSC WYGRANA ZWYCIESTWO FOTO KATARZYNA PLEWCZYNSKA/CYFRASPORT/NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. KATARZYNA PLEWCZYNSKA/CYFRASPORT/NEWSPIX.PL
Znamy kadrę na Duisburg. Kajakarze walczą o Rio
Pięciu polskich kajakarzy wystartuje w turnieju ostatniej szansy. O bilet powalczą w trzech konkurencjach. Do tej pory tylko jeden nasz zawodnik zapewnił sobie udział w igrzyskach olimpijskich.
Jarosław Więcławski
9 maj, 2016 11:25
W kategoriach: Aktualności Kajakarstwo

W Wałczu odbyły się wewnętrzne eliminacje naszej kadry. Zwycięzcy 18-19 maja wystartują w Duisburgu. Do tej pory spośród kajakarzy bilet wywalczył tylko Paweł Kaczmarek na dystansie 200 metrów. W Niemczech o przepustkę na igrzyskach w jedynce na kilometrze powalczy Rafał Rosolski. Zawodnik mógł nas również reprezentować w dwójce na tej samej długości, ale wraz z Bartoszem Stabno nieznacznie przegrał z Mariuszem Kujawskim i Pawłem Szandrachem. W jedynce Rosolski był drugi, ale Szandrach, z którym przegrał, woli skupić się na występie w dwójce. Ostatnimi naszymi reprezentantami będą Piotr Mazur i Dawid Putto, którzy wspólnie powalczą na 200 metrach.

Tylko w przypadku zapewnienia sobie wszystkich kwalifikacji na igrzyskach będzie mogła wystąpić polska czwórka. Taki wynik będzie jednak bardzo trudno osiągnąć. Z Duisburgu do Rio pojadą dwie najlepsze osady w każdej konkurencji.