FOT. LOF/NEWSPIX.PL
05.09.2015 La Massana Andorra. 201 UCI Mountain Bike World Champions.Picture show Wloszczowska Maja  (POL) in action during women ELite Cross-country Olympic World Champions  
KOLARSTWO GORSKIE MISTRZOSTWA SWIAT
FOT. LOF/NEWSPIX.PL
POLAND ONLY!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. LOF/NEWSPIX.PL
Zwycięstwo Mai Włoszczowskiej w Turcji
Maja Włoszczowska w swoim ostatnim starcie w sezonie wygrała Salcano MTB Cup (kat. HC w kalendarzu UCI). Dzięki triumfowi w Turcji wicemistrzyni olimpijska z Rio zajęła trzecie miejsce w końcowym rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej.
Tomasz Kawczyński
26 wrzesień, 2016 18:23

Zawodniczka Kross Racing Team na trasie wyścigu cross-country w Arnavutköy niedaleko Stambułu wyprzedziła o 15 sekund Janę Bełomojnę (Ukraina/CST Superior Brentjens Team) i o 1:09 Alexandrę Engen (Szwecja/CST Superior Brentjens Team).

Polka otrzymała za zwycięstwo 90 punktów rankingowych. Daje jej to łącznie 1712 pkt. i pozwala jej na wyprzedzenie Szwedki Jenny Rissveds w rankingu UCI. Włoszczowską wyprzedziły jedynie Annika Langvad (Dania, 1991) oraz Jolanda Neff (Szwajcaria, 1730).

Dla Włoszczowskiej była to czwarta wygrana w tym roku. Poza mistrzostwem Polski triumfowała również w Copa Internacional MTB Araxá w Brazylii i Kamptal-Klassik-Trophy w Austrii.