Fot. James Boyes.
maciej_bodnar_pol_8597994396
Fot. James Boyes.
Życiowy sukces Macieja Bodnara. Polak o 6 sekund od medalu MŚ w kolarstwie
Znakomicie spisali się reprezentanci Polski podczas czasówki rozgrywanej w ramach MŚ w kolarstwie rozgrywanych w Katarze. Maciej Bodnar otarł się o podium ostatecznie zajmują 4. miejsce, a Marcin Białobłocki finiszował 14. Też byłby w dziesiątce, ale pilotujący go motocyklista wprowadził go w błąd na trasie,
Tomasz Więcławski
12 październik, 2016 22:25

W czasówce zwyciężył Niemiec Tony Martin. Srebro przypadło Białorusinowi Vasilowi Kiryjence, a brąz Hiszpanowi Jonathanowi Castroviejo. Bodnar jechał przez cały dystans znakomicie. Do medalu zabrakło mu sześciu sekund. Trzeba jednak podkreślić, że jest to historyczny wyczyn naszego szosowca, bo żaden z polskich kolarzy w jeździe indywidualnej na czas podczas MŚ  nie był tak wysoko.

Maciej Bodnar stracił do zwycięzcy 1:16, a 14. w klasyfikacji generalnej Marcin Białobłocki 2:15. Żeby nie skręcił źle na rondzie – sugerując się jazdą motocyklisty przed nim – realne w jego przypadku byłoby 7-8 miejsce.

Bodnar poprawiło osiągnięcie Zenona Jaskuły, który w ostatnim swoim starcie na MŚ zajął w tej specjalności w San Sebastian siódme miejsce. Był rok 1997. Od tamtego czasu minęły blisko dwie dekady.

Po wyścigu ogłoszono, że Marcin Białobłocki w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy CCC Sprandi Polkowice. Z polskim zespołem utalentowany kolarz związał się roczną umową.