Fot. Twitter/ffhandball
Francja (źródło Twitter@ffhandball)
Fot. Twitter/ffhandball
20-osobowa kadra francuskich szczypiornistów na turniej olimpijski
Prowadzący męską reprezentację Francji w piłce ręcznej Claude Onesta podał nazwiska 20 zawodników powołanych do szerokiego składu na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Z drużyny, która wygrała cztery lata temu w Londynie zostało siedmiu zawodników.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
5 czerwiec, 2016 17:50

13 lipca poznamy ostateczną kadrę (14 graczy i 1 rezerwowy). Francuskie przygotowania do igrzysk odbędą się w czterech turach, ostatnią zaplanowano na okres od 28 lipca do 1 sierpnia w Enghien-les-Bains. Reprezentację czeka również udział w towarzyskim turnieju w Strasburgu (22-24 lipca; przeciwnikami będą Egipt, Niemcy i Dania).

Jak wspomniano, Onesta powołał siedmiu złotych medalistów olimpijskich z 2012 roku. Są to Daniel Narcisse, Nikola Karabatić, Thierry Omeyer, William Accambray, Luc Abalo, Cédric Sorhaindo oraz Michaël Guigou. Mają oni również na koncie zwycięstwo w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Katarze, podobnie jak Cyril Dumoulin, Kentin Mahé, Luka Karabatić i Valentin Porte. Brakuje Samuela Honrubii, ale 29-latek wcześniej uzgodnił ze sztabem szkoleniowym, że wystąpi w Rio.

Najmłodszym zawodnikiem w drużynie jest 19-letni zawodnik PSG Benoît Kounkoud. Na przeciwnym biegunie znajdują się starszy o niemal 20 lat Omeyer oraz 36-letni Narcisse.

„Trójkolorowi” walkę w obronie olimpijskiego złota rozpoczną 7 sierpnia meczem z Tunezją. W grupie zagrają jeszcze z Katarem, Argentyną, Chorwacją oraz Danią. Do ćwierćfinału wchodzi najlepsza czwórka.

 

Szeroka kadra Francji na IO:

Bramkarze: Thierry Omeyer, Vincent Gérard, Cyril Dumoulin, Wesley Pardin.

Zawodnicy z pola: Michaël Guigou, Kentin Mahé, William Accambray, Mathieu Grébille, Timothey N’Guessan, Daniel Narcisse, Olivier Nyokas, Nikola Karabatić, Ludovic Fabregas, Luka Karabatić, Cédric Sorhaindo, Adrien Dipanda, Nedim Remili, Valentin Porte, Luc Abalo, Benoît Kounkoud.