Fot. MAREK JANIKOWSKI/newspix
radwanska
Fot. MAREK JANIKOWSKI/newspix
Agnieszka Radwańska niżej, spory awans Linette
W opublikowanym dzisiaj rankingu WTA Agnieszka Radwańska plasuje się na trzeciej pozycji co oznacza, że nie utrzymała dotychczasowo zajmowanego drugiego miejsca. Prowadzi niezmiennie Serena Williams.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
9 maj, 2016 17:47
W kategoriach: Dyscypliny Tenis ziemny

Liderkę polskiej kadry wyprzedziła mająca biało-czerwone korzenie Angelique Kerber z Niemiec. Rotacja w rankingu jest spowodowana… zeszłorocznymi wynikami hiszpańskiego turnieju Mutua Madrid Open. W 2016 „Isia” ze stolicą Hiszpanii pożegnała się już po pierwszej rundzie o czym pisaliśmy tutaj, a rok temu doszła w Madrycie do trzeciej rundy. Kerber zaś teraz również odpadła po pierwszym meczu, lecz podobnie było rok temu. Oznacza to, że Radwańska straciła ważne puntky, a Kerber zachowała „status quo”.

Na uwagę zasługuje awans w rankingu Magdaleny Linette, która wygrała turniej ITF w Cagnes-sur-Mer, o czym pisaliśmy tutaj. Będąca dotychczasowo 102 tenisistką świata, zawodniczka z Poznania, awansowała o 21 pozycji i aktualnie plasuje się na 81 miejscu w rankingu WTA.

Jeżeli chodzi o pozostałe nasze reprezentantki to zajmują one odpowiednie miejsca: Urszula Radwańska (136), Paula Kania (157), Katarzyna Piter (248) oraz Katarzyna Kawa (284).