Fot. iaff.org
felix
Fot. iaff.org
Allyson Felix wciąż nie wyleczyła kontuzji
Czterokrotna mistrzyni olimpijska Allyson Felix z powodu przedłużającego się urazu kostki nie wystąpi w sobotnim mityngu Diamentowej Ligi w Eugene. Nie wiadomo, czy Amerykanka pojawi się na bieżni przed kwalifikacjami olimpijskimi (1-10 lipca).
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
26 maj, 2016 13:15
W kategoriach: Aktualności Lekkoatletyka

O absencji sprinterki poinformował jej trener, Bob Kersee. Szkoleniowiec uważa, że Felix może wrócić do pełnej dyspozycji za 7-10 dni. Problemy zdrowotne nie powinny zakłócić przebiegu przygotowań do rywalizacji w Rio de Janeiro. Nadal jednak brak decyzji o jej ewentualnych startach w czerwcu.

30-latka od pięciu tygodni narzeka na kostkę. Musiała przez to zrezygnować z planowanego wcześniej startu w Ad-Dausze. Byłby to jej pierwszy występ w tym sezonie na otwartym sezonie. Zimą, w hali, pobiegła tylko w lutym w Nowym Jorku w mityngu Millrose Games. Wygrała na dystansie 60 m, uzyskując czas 7,15.

W Rio de Janeiro Allyson Felix ma zamiar powalczyć o złoto na 200 i 400 m. Może jej w tym pomóc zmiana w programie tegorocznych igrzysk, dzięki której wydłuży się czas pomiędzy konkurencjami. W Londynie wygrała na krótszym z dystansów, z kolei podczas ubiegłorocznych MŚ w Pekinie była najlepsza w biegu na jedno okrążenie. W dorobku ma jeszcze trzy olimpijskie triumfy w sztafetach oraz dwa srebra na 200 m z 2004 i 2008 roku.

W historii tylko dwie lekkoatletyki na jednych igrzyskach wygrały biegi na 200 i 400 m. Dokonały tego Amerykanka Valerie Brisco-Hooks w Los Angeles (1984) oraz Francuzka Marie-José Pérec w Atlancie (1996).