FOT. ZUMAPRESS.com / NEWSPIX.PL
LONDON, July 2, 2016  Juan Martin Del Potro of Argentina hits a return to Stan Wawrinka of Switzerland during their men's singles second round match at the Wimbledon Tennis Championships in London, Britain, on July 1, 2016. Del Potro won 3-1.   zc) (Credit Image: © Ye Pingfan/Xinhua via ZUMA Wire) 
FOT. ZUMAPRESS.com / NEWSPIX.PL

POLAND ONLY !!!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ZUMAPRESS.com / NEWSPIX.PL
Argentyna i Chorwacja w finale Pucharu Davisa
Ostatni weekend w całym tenisowym świecie przebiegał pod znakiem meczów Pucharu Davisa. Jak wiadomo, Polacy przegrali z Niemcami i wypadli z Grupy Światowej. O końcowy triumf w rozgrywkach Chorwacji zagrają u siebie z Argentyńczykami.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
19 wrzesień, 2016 12:27
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Finałowe spotkanie odbędzie się w dniach 25-27 listopada. Chorwacja w historii jeden raz zdobył puchar (2005). Argentyńczycy czterokrotnie docierali do finału, ale przegrywali z USA, Rosją oraz dwukrotnie z Hiszpanią).

Prowadzona przez Željko Krajana ekipa spod znaku biało-czerwonej szachownicy w półfinale Grupy Światowej zwyciężyła w Zadarze Francję 3-2. Po pierwszym dniu był remis, a singlowe pojedynki wygrali Richard Gasquet oraz Marin Čilić. W sobotę drugi punkt dla gospodarzy zdobył debel Čilicia z Ivanem Dodigiem. W decydującym meczu Čilić pokonał Gasqueta w trzech setach i zapewnił triumf swojej reprezentacji.

Argentyna w Glasgow grała z broniącą trofeum ekipą Wielkiej Brytanii. Goście zaczęli znakomicie dzięki wygranej Juana Martína del Potro z Andym Murrayem. Na 2-0 podwyższył Guido Pella. Bracia Murrayowi zmniejszyli rozmiary po zwycięstwie deblowym, a tegoroczny zwycięzca Wimbledonu doprowadził do remisu po trzysetowym triumfie nad Pellą. O awansie do finału zdecydowała wygrana Leonardo Mayera nad Danielem Evansem.

Baraże o przyszłoroczną grę w Grupie Światowej poza reprezentacją Niemiec wygrali Szwajcarzy, Belgowie, Australijczycy, Kanadyjczycy, Rosjanie, Hiszpanie oraz Japończycy.

Rosjanie, którzy pokonali Kazachstan, wracają do elity po czterech latach. Hiszpania, która nie grała tam od 2014 roku, zwyciężyła Indie.