Fot. MAREK BICZYK / newspix.pl
WARSZAWA 22.04.2016
TENIS STOLOWY MIEDZYNARODOWY TURNIEJ POLISH OPEN ITTF WORLD TOUR POLISH OPEN 2016
NZ NATALIA PARTYKA
FOT MAREK BICZYK / newspix.pl
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. MAREK BICZYK / newspix.pl
Biało-czerwoni tuż przed czterdziestką
Igrzyska olimpijskie już prawie dobiegają końca, ale nasi zawodnicy wciąż powiększają dorobek. Na razie licznik zatrzymał się na trzydziestu dziewięciu medalach.
Jarosław Więcławski
18 wrzesień, 2016 12:27

Ósme złoto dla Polski wywalczyły tenisistki stołowe. Katarzyna Marszał, Karolina Pęk i Natalia Partyka w finale pokonały Chinki 2:1. Pęk z Partyką przegrały walkę deblową, ale wygrały swoje indywidualne pojedynki. To drugie złoto Partyki w Rio, a także drugi medal w dorobku Pęk. Łącznie pingpongiści zdobyli siedem krążków. Mają go też na swoim koncie panowie Marcin Skrzynecki, Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień. Brąz zdobyli pokonując 2:0 Francję.

Dziewiąty złoty krążek wywalczyły kolarki Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław, które wygrały wyścig ze startu wspólnego w klasie B. Polki uzyskały czas 1:58:02. Drugie miejsce zajęły Irlandki Katie George Dunlevy wraz z Evelyn McCrystal. Srebrne medalistki straciły prawie minutę. Brąz wywalczyły Emma Foy/Laira Thompson z Nowej Zelandii. Trzynaste miejsce zajęły Anna Duzikowska i Natalia Morytko z czasem 2:12:14. Siódmą pozycję wśród mężczyzn zajęli Przemysław Wegner wraz z Arturem Korc, uzyskując czas 2:31:46, natomiast Marcin Polak z Mariuszem Ładoszem nie ukończyli wyścigu.

Na szosie medal dorzuciła Anna Harkowska, która zajęła drugie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego C5. Złoto zdobyła Brytyjka Sarah Storey (2:15:42). Polka była wolniejsza o trzy i pół minuty. To drugi krążek Harkowskiej w Rio. Wcześniej srebro wywalczyła też w jeździe indywidualnej na czas. Swój dorobek powiększył także Janusz Rokicki. Do medalu z Aten i Londynu dorzucił srebro z Rio. Polak wywalczył go w pchnięci kulą w klasie F57. Uzyskał wynik 14.26. Wygrał Chińczyk Guoshan Wu (14.42), a trzeci był Irańczyk Jawid Ehsani (14.13).

Do tej pory Polacy mają na koncie trzydzieści dziewięć medali: dziewięć złotych, osiemnaście srebrnych i dwanaście brązowych.