Fot. Sebastian Borowski / Newspix.pl.
Polska Swidnica 22.06.2016 
Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Dolny Slask Swidnica jazda indywidualna na czas Elita Kobiet
N/z Katarzyna Pawlowska Katarzyna Niewiadoma Malgorzata Jasinska
Fot. Sebastian Borowski / Newspix.pl
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. Sebastian Borowski / Newspix.pl.
Bohaterka dnia: Katarzyna Niewiadoma
W niedzielę niewątpliwą bohaterką w polskiej reprezentacji na XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro będzie Katarzyna Niewiadoma. Nasza 21-latka jest wielkim talentem naszego kolarstwa. Przed startem zawodów w Brazylii wielu ekspertów wskazywało, że to ona może mieć największe szanse w naszej reprezentacji na krążek w tej dyscyplinie. Po znakomitej postawie Rafała Majki apetyty całego środowiska i kibiców wzrosły.
Tomasz Więcławski
7 sierpień, 2016 14:16

Polka jest bardzo młodą zawodniczką, ale już nie raz pokazała, że potrafi walczyć z najlepszymi.

– Możliwe, że wcale jej szanse na olimpijski medal nie tyle są nie mniejsze niż chłopaków, ale większe – mówił przed startem rywalizacji kolarskiej w Rio de Janeiro Dariusz Baranowski, legenda polskiego kolarstwa. – Ona jest doskonale przygotowana, a trasa górska powinna jej pasować. Wierzę głęboko w jej sukces.

W rozmowie z trenerem Leszkiem Szyszkowskim, który na kolarstwie zjadł zęby także analizowaliśmy jakiś czas temu szanse naszej zawodniczki na sukces olimpijski.

– To młoda, ale już znakomita zawodniczka – mówił Leszek Szyszkowski. – To dziewczyna z pazurem i zadziornością, która nie poddaje się w najtrudniejszych momentach. Były lata, że całą odpowiedzialność za polskie kolarstwo na arenie międzynarodowej brała na swoje barki Maja Włoszczowska. Teraz szans mamy więcej i mam nadzieję, że  po Rio boom na kolarstwo wybuchnie jeszcze bardziej dzięki sukcesom naszych reprezentantów.

Katarzyna Niewiadoma urodziła się 29 września 1994 roku w Limanowej. Jest reprezentantką Rabo Liv Women Cycling Team. Swoją karierę kolarską rozpoczynała w WLKS Krakus BBC Czaja.

Do największych sukcesów naszej zawodniczki trzeba zaliczyć tytuł mistrzyni Europy orliczek w wyścigu ze startu wspólnego. Jest też brązową medalistką mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas z ubiegłego roku. W tym roku Polka triumfowała w elitarnym Giro del Trentino.

– Wiem, że jestem dobrze przygotowana – mówiła w rozmowie z TVP przed startem w Rio nasza zawodniczka. – Moje koleżanki z drużyny też są w świetnej dyspozycji i postaramy się rozegrać ten wyścig jak najlepiej potrafimy.

Start wyścigu ze startu wspólnego w Rio zaplanowano na niedzielę na godzinę 17.15. Trasa liczy 136,9 kilometra. Panie pojadą po szlaku przetartym przez mężczyzn, ale wykonają mniejszą liczbę rund.

Razem z Katarzyną Niewiadomą Polskę w tej rywalizacji reprezentowały będą Małgorzata Jasińska i Anna Plichta.

Nasz typ na dziś – srebrny medal Katarzyny Niewiadomej