Fot. MICHAŁ STAŃCZYK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
29.12.2014 KATOWICE POLSKA ( POLAND ) SPODEK , PILKA RECZNA MEZCZYZN ( HANDBALL MEN'S ) 
MIEDZYPANSTWOWY TURNIEJ PILKI RECZNEJ - CHRISTMAS CUP 2014 ( INTERNATIONAL FRIENDLY GAME )

MECZ POLSKA - CZECHY ( GAME POLAND - CZECH REPUBLIC )

NZ SLAWOMIR SZMAL , MICHAL JURECKI , KAROL BIELECKI , HYMN NARODOWY PREZENTACJA ZESPOLOW 

FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. MICHAŁ STAŃCZYK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
Bohaterowie dnia – reprezentacja szczypiornistów
21 sierpnia 2016 roku może zakończyć się 24-letni okres bez polskiego medalu w dyscyplinach zespołowych na Igrzyskach Olimpijskich. Zwycięstwo z Niemcami zapewni brąz reprezentacji piłkarzy ręcznych.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
21 sierpień, 2016 13:55

Początek turnieju olimpijskiego nie zapowiadał, że podopieczni Tałanta Dujszebajewa mogą bić się o najwyższe cele w Rio. Porażki z Brazylią i Niemcami postawiły pod znakiem zapytania wyjście z grupy. Polacy wygrali potem z Egiptem i Szwecją, ale zero punktów w meczu ze Słowenią spowodowało, że musieliśmy liczyć na innych. Ostatecznie udało się awansować z czwartej pozycji.

Najlepsza forma przyszła jednak w najważniejszym momencie. Zwycięstwo z Chorwacją otworzyło drogę do półfinału, tam naszych dopiero po dogrywce zatrzymali Duńczycy.

Teraz czeka ich walka o brąz i drugie w Rio starcie z Niemcami. „Biało-czerwoni” wystąpią bez kontuzjowanego Michała Jureckiego.

Nasi szczypiorniści zdają sobie sprawę ze stawki dzisiejszej rywalizacji.  – Polska ma tylko jeden medal w piłce ręcznej, zdobyty 40 lat temu. Ja ich nie muszę motywować. Kto upadł, musi wstać, zrobimy wszystko żeby zdobyć medale. Tak robi sportowiec – odpowiadał Dujszebajew na pytanie o dyspozycję psychiczną kadrowiczów.

Wtórowali mu jego podopieczni. – Niemcy wygrali już z nami i mogą mieć za dużo luzu w głowie. Choć będą faworytami musimy ich czymś zaskoczyć i wykorzystać życiową szansę – stwierdził Mateusz Jachlewski.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:30 czasu polskiego w Arena do Futuro. Mamy nadzieję, że po jego zakończeniu będziemy mówić o zakończeniu klątwy chorążego oraz wielkim sukcesie Karola Bieleckiego i jego kolegów.

Nasz typ na dziś – brązowy medal piłkarzy ręcznych.