FOTO KATARZYNA PLEWCZYNSKA/CYFRASPORT/NEWSPIX.PL
08.05.2011 POZNAN TOR REGATOWY MALTA KAJAKARSTWO (CANOEING) PUCHAR SWIATA W KAJAKARSTWIE (ICF CANOE SPRINT WORLD CUP) NZ ANETA KONIECZNA (L) BEATA MIKOLAJCZYK (P) ZLOTY MEDAL (GOLD MEDAL) RADOSC WYGRANA ZWYCIESTWO FOTO KATARZYNA PLEWCZYNSKA/CYFRASPORT/NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOTO KATARZYNA PLEWCZYNSKA/CYFRASPORT/NEWSPIX.PL
Co przyniosą nam brazylijskie wody?
Z ostatnich trzech igrzyskach, nasi zawodnicy przywozili po jednym krążku. Jednak ani razu w historii, nie zdobyliśmy złotego medalu Nasz dorobek to na razie 6 medali srebrnych i 12 brązowych. Kto w Rio ma szansę, aby go powiększyć i zdobyć historyczne złoto?
Rafał Wiśniewski
24 czerwiec, 2016 23:08

Rywalizacja na Lagoa Rodrigo de Freitas odbywać się będzie od 15 do 20 sierpnia. W sumie do rozdania będzie 12 kompletów medali. Czy któryś z krążków może trafić do Naszych reprezentantów? Z pewnością. Polki zakwalifikowały się do wszystkich konkurencji. Największe nadzieje polscy kibice upatrują w Marcie Walczykiewicz, czyli w zawodniczce specjalizującej się w konkurencji K1 na 200m. To ona może zdobyć upragnione, długo oczekiwane złoto olimpijskie w kajakarstwie. O medal mogą pokusić się też: K2 na 500m- Karolina Naja oraz Beata Mikołajczyk (cieszyły się już z brązowych krążków w Londynie) oraz osada K4 na 500m, w której oprócz Naji i Mikołajczyk płyną Edyta Wojnarowska i Edyta Dzieniszewska. Już kilka razy nasza czwórka ocierała się o podium, zajmując 4. miejsca. Tym razem musi być medal.

O niespodziankę może pokusić się męska para: Piotr Kuleta oraz Marcin Grzybowski. Kanadyjkarze rywalizować będą na dystansie 1 km. Przypomnijmy jednak, że kwalifikacje nie są imienne i na ogłoszenie ostatecznego składu musimy jeszcze poczekać.

A od dziś trwają ME w kajakarstwie w Moskwie. Relacja od jutrzejszego poranka na 5kolek.pl.