Fot. ehfcl.com
EHF Women's Champions League game Buducnost - Gyori Audi ETO KC, in Podgorica - Montenegro, on the 9th of march 2014. Photo: Uros Hocevar for the EHF
Fot. ehfcl.com
Czołowa zawodniczka czarnogórskiej kadry szczypiornistek po Rio kończy karierę
28-letni Radmila Petrović zdecydowała, że po turnieju olimpijskim zawiesi swoją karierę i poświęci się rodzinie. Dla reprezentantki Czarnogóry będą to drugie igrzyska w karierze.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
16 maj, 2016 11:07

 

W Londynie wraz z koleżankami Petrović wywalczyła srebrny medal. Jest to jedyny krążek Czarnogóry w historii Igrzysk Olimpijskich. W swoim dorobku zawodniczka ma również złoto ME z 2012 roku. Z powodów zdrowotnych nie zagrała w grudniowych mistrzostwach świata w Danii, które jej reprezentacja zakończyła na ósmym miejscu.

Cała jej klubowa kariera związana jest z Budućnostią Podgorica. Dwukrotnie wygrała z tym klubem Ligę Mistrzyń (2012, 2015). W tegorocznej edycji rozgrywek mistrzynie Czarnogóry zajęły czwarte miejsce. W rozegranym w Budapeszcie Final Four Petrović zdobyła pięć bramek.

Czarnogóra do Rio zakwalifikowała się dzięki drugiej lokacie w turnieju kwalifikacyjnym w Aarhus. Na igrzyskach w grupie zagra przeciwko Norwegii, Rumunii, Brazylii, Hiszpanii i Angoli.