Fot. FIVB.
fivb
Fot. FIVB.
Cztery reprezentacje siatkarek na drodze do Rio
Za nami cztery kolejki rozgrywanego w Tokio światowego turnieju kwalifikacyjnego siatkarek do Igrzysk Olimpijskich. Z kompletem 12 punktów na czele tabeli jest reprezentacja Włoch. Na drodze do awansu są również Korea Południowa, Holandia i Japonia.
Tomasz Kawczyński
19 maj, 2016 11:26

 

Do Rio zakwalifikuje się czołowa trójka oraz najlepsza ekipa z Azji. Jeśli na pierwszych trzech miejscach będzie przedstawiciel Azji, wówczas na igrzyska pojedzie ekipa z czwartej lokaty.

Prowadzone przez byłego trenera Polek Marco Bonittę Włoszki wygrały kolejno z Koreą Południową (3-1), Tajlandią (3-1), Dominikaną (3-0) i Peru (3-0). Dobrą formę prezentują Antonella Del Core, Cristina Chirichella i Monica De Gennaro. O awansie może już przesądzić piątkowa wygrana z Holandią.

Bardzo dobrze radzi sobie do tej pory reprezentacja Korei Południowej z niezawodną Kim Yeon-koung w ataku. Ma na koncie cenne zwycięstwa z Holandią (3-0) i Japonią (3-1). „Pomarańczowe” poza wspomnianym potknięciem prezentują się solidnie. Kontuzji nabawiła się jednak środkowa Robin de Kruijf i nie wiadomo, czy będzie gotowa na kolejne mecze. Japonki miały nieoczekiwanie spore problemy z Tajlandią. Zapewniły sobie zwycięstwo 3-2 dopiero w piątym secie (15-13), wcześniej musiały dwukrotnie gonić wynik.

Wymienionej czwórce reprezentacji w awansie jedynie chyba może zagrozić Peru. Zawodniczki z Ameryki Południowej dość wyraźnie uległy Japonii i Włochom, ich ostatnią szansą bedzie najbliższe starcie z Koreą Południową.

Turniej w stolicy Japonii potrwa do 22 maja. W najbliższy piątek rozpocznie się również turniej kwalifikacyjny w Portoryko. O ostatnią przepustkę na igrzyska z gospodyniami powalczą Algierki, Kolumbijki i Kenijki.

źródło: FIVB