Fot. RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
06.03.2014 SOPOT , ERGO ARENA 
HALOWE MISTRZOSTWA SWIATA SOPOT 2014 ( IAAF WORLD INDOOR CHAMPIONSHIPS ) OFICJALNY TRENINEG
NZ DARYA KLISHINA DARJA KLISZYNA
FOTO RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
Daria Kliszina otrzymała zgodę na start w Rio de Janeiro
Rosjanka Daria Kliszina została dopuszczona przez IAAF do startu w międzynarodowych imprezach. Będzie mogła pojawić się w Rio de Janeiro jako zawodniczka neutralna, występująca pod flagą olimpijską.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Więcławski
12 lipiec, 2016 21:47
W kategoriach: Aktualności Lekkoatletyka

W drugiej połowie lipca powinniśmy poznać decyzję Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie w sprawie apelacji złożonej przez Rosyjski Komitet Olimpijski na decyzję międzynarodowej federacji lekkoatletycznej o zawieszeniu reprezentantów tego kraju. Wcześniej wykazano sponsorowanie dopingu przez tamtejsze władze państwowe.

Specjalizująca się w skoku w dal 25-latka złożyła wniosek o dopuszczenie do startów na arenie międzynarodowej na zasadzie „nadzwyczajnego dopuszczenia”. Żeby je uzyskać, musiała ona wykazać nienaganną postawę wobec dopingu, w tym być przebadana przez IAAF. W swojej dotychczasowej karierze Rosjanki nie złapano na stosowaniu niedozwolonych środków.

Kliszina dotychczas nie startowała jeszcze na igrzyskach. Jej największym sukcesem jest brązowy medal ME w Zurychu. W Amsterdamie oczywiście nie mogła startować. Była też dwukrotną halową mistrzynią Starego Kontynentu (2013, 2015).

W ubiegłorocznych MŚ w Pekinie nie weszła do wąskiego finału. Po skoku na odległość 6.65 m zajęła dopiero 10. miejsce. Wcześniej podczas czempionatu globu była dwukrotnie siódma.

Jej rekord życiowy wynosi 7.05 m. W tym sezonie skoczyła w Czeboksarach 6.84 m, ale wynik nie jest oficjalnie zatwierdzony z powodu zawieszenia federacji.