Fot. TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
RIO DE JANEIRO, 07.08.2016
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE RIO 2016, RIO 2016 OLYMPIC GAMES , WYSCIG KOLARSKI ZE STARTU WSPOLNEGO KOBIETY
N/Z. PIOTR WADECKI, KATARZYNA NIEWIADOMA 
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
Drugi etapowy triumf Katarzyny Niewiadomej w Holandii
Katarzyna Niewiadoma zwyciężyła na szóstym, ostatnim etapie rozgrywanego w Holandii Boels Rental Ladies Tour. Odcinek liczył 119.4 km i wiódł z Bunde do Valkenburga. Cały wyścig wygrała zawodniczka gospodarzy Chantal Blaak.
Tomasz Kawczyński
4 wrzesień, 2016 17:39

Niedzielny etap obfitował w podjazdy. Zawodniczki czterokrotnie wjeżdżały na Cauberg, znany miłośnikom kolarstwa z wyścigu Amstel Gold Race.

Niewiadoma znalazła się w czołówce w połowie dystansu. Polka próbowała akcji ofensywnej wspólnie z mistrzynią świata Lizzie Armitstead. Wygrała jedną premię górską, ale peleton szybko ją dogonił. Później odjechały Roxane Knetemann, Riejanne Markus i Esther van Veen – również nieskutecznie.

Wreszcie na okrążeniu wokół Valkenburga najmocniejsze zawodniczki rozpoczęły walkę o końcowy triumf w wyścigu. Na finałowej wspinaczce zaatakowała Niewiadoma. Mistrzyni Polski wpadła na metę przed Ellen van Dijk oraz Aleną Amialiusik.

21-latka poza dwoma zwycięstwami etapowymi w Holandii do swojego dorobku dołożyła też triumf w klasyfikacji młodzieżowej.