FOT. ROBERT HAJDUK / 058sport.pl / NEWSPIX.PL
Wloclawek, Hala Mistrzow, 10.06.2016, Siatkowka kobiet, FIVB World Grand Prix, Reprezentacja Polski, Mecz Polska - Argentyna, Women Volleyball, Polish National Team, FIVB World Grand Prix, Game Polska - Argentyna 
NZ sawicka agata , tomsia berenika , efimienko zuzanna , 
FOT. ROBERT HAJDUK / 058sport.pl / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ROBERT HAJDUK / 058sport.pl / NEWSPIX.PL
Drugie zwycięstwo Polek w eliminacjach do ME
Po zwycięstwie na inaugurację z Finlandią, również w sobotę nasze zawodniczki odniosły pewne zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym na Węgrzech. Siatkarki pokonały reprezentację Estonii 3:0.
Jarosław Więcławski
18 wrzesień, 2016 15:50
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

Polki od początku spotkania miały wyraźną przewagę nad rywalkami, choć na pierwszej przerwie technicznej przegrywały jednym punktem. Później było już jednak znacznie lepiej. Efekt końcowy pierwszego seta to wynik 25:17. Podobnie wyglądała druga partia. Tym razem Polki prowadziły 8:6, a później znów wyraźnie przyspieszyły. Kolejno było 16:11, 20:11 i ostatecznie 25:16.

Wyrównanej potyczki nie było też w trzecim secie, którego Estonki znów przegrały do 17. Jeden punkt mniej w całym spotkaniu zdobyła Agnieszka Kąkolewska. W drugim spotkaniu w grupie C Węgierki pokonały Finlandki 3:1. Starcie z gospodyniami turnieju zadecyduje o tym, kto będzie liderem grupy przed turniejem w Polsce. Zwycięzca uzyska bezpośredni awans do ME, a drużyna z drugiego miejsca będzie musiała walczyć w barażach. Z Węgierkami Polki zagrają w niedzielę o 18:30. W przyszły weekend reprezentacje spotkają się w Bielsku-Białej.