Fot. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL
31.05.2014, Poznan Tor Regatowy Malta , , Sporty wodne , kajakarstwo , Mistrzostwa Polski w kajakarstwie 2014  , N Z  Marta Walczykiewicz  , FOT. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL
Dwa polskie finały w kajakarstwie
Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w K-2 na 500 m oraz Marta Walczykiewicz w kajakowej jedynce na dystansie 200 m zakwalifikowały się do jutrzejszych finałów A. W finałach B zobaczymy Tomasza Kaczora oraz Rafała Rosolskiego.
Tomasz Kawczyński
15 sierpień, 2016 17:09

Wszyscy reprezentanci Polski popłynęli dziś po dwa razy.

Kaczor (C-1 1000 m) w swoim starcie eliminacyjnym zajął drugie miejsce tylko za mistrzem świata Sebastianem Brendelem. Była więc realna szansa na najlepszą ósemkę. W półfinale poszło mu jednak słabiej. Musiał wejść do trójki, by rywalizować w finale A, ale zajął czwartą pozycję.

Naja i Mikołajczyk – brązowe medalistki poprzednich igrzysk – w eliminacjach również dopłynęły za drugiej pozycji. Minimalnie przegrały ze znakomitymi Węgierkami Danutą Kozák i Gabriellą Szabó. W półfinale były najlepsze przed Rosjankami oraz reprezentantkami Kazachstanu.

Walczykiewicz bardzo pewnie wygrała bieg eliminacyjny, ale dawało to jedynie przepustkę do półfinału. Tam Polka ponownie przypłynęła jako pierwsza, wyprzedzając Szwedkę Linneę Stensils oraz Bridgitte Ellen Hartley z RPA.

Rosolski zakończył start w eliminacjach na czwartej pozycji, ostatniej premiowanej awansem do półfinału. Zajął w nim siódme miejsce i jutro popłynie tylko w finale B.