Fot. ficb.org
kantorlosiak-1
Fot. ficb.org
Dwie polskie pary w World Tour Finals w siatkówce plażowej
13 września w Toronto rozpoczynają się finałowe zawody cyklu Beach Volleyball FIVB World Tour. Na starcie zobaczymy Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla oraz Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Polacy znają już swoich grupowych przeciwników.
Tomasz Kawczyński
8 wrzesień, 2016 16:21

Fijałek/Prudel trafili do grupy B. Ich przeciwnikami będą aktualni mistrzowie Europy – Łotysze Aleksandrs Samoilovs oraz Jānis Šmēdiņš, a następnie Holendrzy, Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen, którzy na igrzyskach w Rio de Janeiro wywalczyli brązowe medale.

Kantor z Łosiakiem wpadli w grupie C na Phila Dalhaussera oraz Nicholasa Lucenę ze Stanów Zjednoczonych oraz Josha Binstocka i Sama Schachtera z Kanady.

Ogólem w turnieju wystąpi 12 par. Zwycięzcy czterech grup automatycznie przejdą do ćwierćfinałów. Duety z drugich i trzecich lokat zagrają w dodatkowych barażach.

Finał mężczyzn zaplanowano na 18 września, dzień wcześniej rozstrzygnięcie u kobiet.

W ubiegłym roku FIVB World Tour Finals rozegrano po raz pierwszy. W Fort Lauderdale na Florydzie wygrali Brazylijczycy – Alison Cerutti/Bruno Oscar Schmidt oraz Larissa França/Talita Antunes. Polacy nie startowali.