FOT MAREK BICZYK / newspix.pl
WARSZAWA 22.04.2016
TENIS STOLOWY MIEDZYNARODOWY TURNIEJ POLISH OPEN ITTF WORLD TOUR POLISH OPEN 2016
NZ NATALIA PARTYKA
FOT MAREK BICZYK / newspix.pl
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT MAREK BICZYK / newspix.pl
Dwójka na przedzie czyli kolejne świetne informacje z Rio!
Dorobek medalowy naszych paraolimpijczyków rośnie w niesamowitym tempie. Biało-czerwoni mają już na swoim koncie 20 krążków. A to (miejmy nadzieję) jeszcze nie koniec!
Karol Żebrowski
14 wrzesień, 2016 13:42
W kategoriach: Aktualności Paraolimpiada

Paraolimpijczycy zdecydowanie przebili już swoich rodaków, którzy w Brazylii rywalizowali w sierpniu. Przypomnijmy, że reprezentacja Polski wróciła do kraju z jedenastoma krążkami.

Nowy tydzień medalem rozpoczął Adrian Castro (szermierka na wózkach). W walce o brąz zmierzył się z Grzegorzem Plutą (15:8). Co ciekawe, już niedługo Pluta będzie dla Adriana… teściem.

Chwilę po północy czasu polskiego dotarły do nas świetnie wiadomości z pływalni. Oliwia Jabłońska (kat.S10) uplasowała się na trzeciej pozycji w finale 100 metrów stylem motylkowym.

Biało-czerwoni systematycznie się rozpędzali. Po dwóch brązach przyszedł czas na srebro Patryka Chojnowskiego (tenis stołowy, kat.10), a poniedziałek, w najlepszym z możliwych stylów, zakończył Maciej Lepiato, o którym pisaliśmy tutaj.

Wtorek był także kapitalnym dniem dla polskich paraolimpijczyków. Maciej Sochal (kat.F32) okazał się bezkonkurencyjny w rzucie maczugą i zdobył dla Polski trzeci złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich 2016.

Niespełna godzinę później mieliśmy już na swoim koncie kolejne dwa medale. Świetne wiadomości przyszły ze stadionu lekkoatletycznego – Daniel Pek był drugi w biegu na 1500 metrów (kat. T20), zaś Katarzyna Piekart oddała trzeci najdłuższy rzut oszczepem w kategorii F46. Blisko krążka był także Rafał Korc, który biegł z Pekiem. Do brązu zabrakło mu 0,3 sekundy. Medalowy wtorek „Królowej Sportu” zakończyła Barbara Bieganowska Niewiedział – trzecia zawodniczka w biegu na 400 metrów (kat. T20).

Reszta dnia należała do naszych pingpongistów. Całkowitą dominację potwierdziła Natalia Partyka, która zdobyła już swój czwarty złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich (Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012, Rio 2016). Do dorobku naszej reprezentacji dołożyli się także Rafał Czuper (srebro, klasa 2) oraz brązowi – Piotr Grudzień (klasa 8) i Karolina Pęk (klasa 9).

Przed nami jeszcze cztery dni sportowych zmagań. Cztery lata temu w Londynie paraolimpijczycy na podium stawali 36 razy.