FOT. ROBERT HAJDUK / 058sport.pl / NEWSPIX.PL
Wloclawek, Hala Mistrzow, 10.06.2016, Siatkowka kobiet, FIVB World Grand Prix, Reprezentacja Polski, Mecz Polska - Argentyna, Women Volleyball, Polish National Team, FIVB World Grand Prix, Game Polska - Argentyna 
NZ sawicka agata , tomsia berenika , efimienko zuzanna , 
FOT. ROBERT HAJDUK / 058sport.pl / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ROBERT HAJDUK / 058sport.pl / NEWSPIX.PL
eME: Zwycięstwo Polek w pierwszym meczu na Węgrzech
Reprezentacja Polski w inauguracyjnym spotkaniu pierwszego turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw Europy siatkarek pokonała 3-0 (19, 16, 21) Finlandię. W drugim meczu Węgry zagrają z Estonią.
Tomasz Kawczyński
16 wrzesień, 2016 19:59

Pierwszy z dwóch turniejów eliminacyjnych odbywa się w węgierskiej miejscowości Érd. Drugi zostanie rozegrany za tydzień w Bielsku-Białej. Na ME pojedzie najlepszy zespół z łącznej tabeli po obu imprezach. Druga drużyna zagra w barażu.

Podopieczne Jacka Nawrockiego rozpoczęły spotkanie w zestawieniu: Zuzanna Efimienko, Joanna Wołosz, Malwina Smarzek, Agnieszka Kąkolewska, Berenika Tomsia, Emilia Mucha oraz Agata Witkowska na libero.

W premierowej odsłonie nasze siatkarki czerwone szybko przejęły inicjatywę i wypracowały sobie znaczącą przewagę. Rywalki odrobiły nieco strat, w pewnym momencie różnica wynosiła dwa punkty. Pomógł dopiero czas wzięty przez trenera. Po powrocie na boisko Polki szybko zdobyły brakujące oczka i wygrały seta.

Druga partia odbyła się bez większej historii. Finki nie popełniały wielu błędów, ale „Biało-czerwone” zachowywały bezpieczną różnicę, a w ich szeregi nawet na moment nie wkradła się dekoncentracja. Wysoka skuteczność w ataku dała im dziewięciopunktowe zwycięstwo na koniec tej części.

Trzeci set rozpoczął się od gry punkt za punkt. Drużyna Tapio Kangasniemiego dzielnie walczyła i nie pozwalała odskoczyć Polkom. W końcówce opadła jednak z sił. Zdobyła tylko 21 punktów.

Podopieczne Jacka Nawrockiego jutro o godz. 16:00 zagrają z Estonią.