Fot, pzgolf.pl
golf_pzgolf
Fot, pzgolf.pl
Europejska nadzieja golfowa
W dotychczasowej krótkiej historii turniejów golfowych na Igrzyskach Olimpijskich mistrzami zostawali tylko reprezentanci Ameryki Północnej. Czy tym razem będzie inaczej?
Karol Żebrowski
27 kwiecień, 2016 15:12
W kategoriach: Aktualności Golf

Faworytem do zwyciężenia w turnieju mężczyzn są z pewnością Jason Day, Jordan Spieth czy też Rory McIlroy. Kibice ze „Starego Kontynentu” będą prawdopodobnie sympatyzować z tym ostatnim, który może się stać pierwszym europejskim mistrzem olimpijskim w golfie.

Zaskoczeniem jest z pewnością sytuacja Australijczyka Adama Scotta, aktualnego numer 7 w rankingu, który zapowiedział, że na sierpniowe zawody do Rio nie poleci.

Wśród pań, na złoty krążek największą szansę ma Lydia Ko, aktualna numer 1 na świecie. Co ciekawe, golfistka w niedzielę 24 kwietnia skończyła dopiero 19 lat!

– Nie mogę się doczekać tego tygodnia – mówiła Ko, w wywiadzie dla ESPN. – Dla każdego zawodnika występ na Igrzyskach to specjalny powód do dumy. Jestem pewna, że ten czas będzie wyjątkowy.

W wywalczeniu złota Ko może przeszkodzić Inbee Park czy też Lexi Thompson, które znajdują się w rankingu tuż za Nowozelandką.