pzps.pl/ Piotr Sumara
pzps_pl_piotr_sumara
pzps.pl/ Piotr Sumara
Final Six: Konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli zespołów
W dniu wczorajszym odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli wszystkich drużyn biorących udział w turnieju Final Six.
Karol Żebrowski
13 lipiec, 2016 16:05
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

Konferencja została podzielona na dwie części. Na pierwszej z nich pojawili się trenerzy oraz kapitanowie zespołów z grupy K (Brazylia, Włochy, USA), zaś na drugiej pojawili się członkowie reprezentacji grających w grupie J (Polska, Serbia, Francja). Poniżej prezentujemy zapis wypowiedzi z całości wydarzenia.

Bruno Rezende, kapitan reprezentacji Brazylii: Cieszę się, że znowu zagram w Polsce. Hala w Krakowie jest najwspanialsza z tych, w których grałem. Teraz mamy czas, żeby poprawić naszą formę przed igrzyskami. W naszej kadrze rozmawiamy o  najważniejszej imprezie czterolecia. Zagramy przed własną publicznością i postaramy się wyciągnąć z tego faktu dobre strony.

Benardo Rezende, trener reprezentacji Brazylii: Dla każdego kto pracuje w siatkówce jest wielką przyjemnością uczestniczyć w imprezach organizowanych w Polsce. Na meczach jest kapitalna atmosfera, a turnieje są doskonale zorganizowane. Dziękuję Krakowowi, że został gospodarzem Final Six Ligi Światowej. Zagramy w bardzo silnej grupie. Zespoły USA i Włoch pokazały w fazie interkontynentalnej, że są bardzo mocne.

Emanuele Birarelli, kapitan reprezentacji Włoch: Czuję się szczęśliwy, że mogę znowu zagrać w Krakowie. Przyjemnie jest grać przy tak znakomitej widowni, w świetnej hali. Mamy silny zespół i jeszcze nie pokazaliśmy naszej najlepszej siatkówki.

Gianlorenzo Blengini, trener reprezentacji Włoch: Dobrze jest grać w Polsce, w tym kraju siatkówka zajmuje wyjątkowe miejsce. Mamy silnych rywali. Zespoły Brazylii i USA zajęły dwa czołowe miejsca w tabeli fazy interkontynentalnej. Trzeba będzie zaprezentować kawał dobrej siatkówki, żeby awansować do półfinału.

David Lee, kapitan reprezentacji USA: Po raz kolejny zagram w krakowskiej hali, jednej z najlepszych jakie widziałem. Przygotowujemy się do igrzysk olimpijskich i w Final Six zamierzamy zebrać jak najwięcej doświadczenia i poznać naszych rywali.

John Speraw, trener reprezentacji USA: Trzeci raz zagramy w Krakowie. Atmosfera tutaj jest świetna, a kibice niesamowici.  W tym sezonie zaczęliśmy trochę wolniej, ale w ostatnich tygodniach graliśmy już dużo lepiej. Teraz też pracowaliśmy nad naszą formę i mamy nadzieję, że pokażemy to tutaj, a najwyższą dyspozycję osiągniemy w Rio. Tak wczesne ogłoszenie składu na igrzyska olimpijskie było moim zdaniem najlepszą decyzję dla budowania tej drużyny.

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji: Jesteśmy dumni będąc częścią tego Final Six. Mamy dobre wspomnienia z Krakowa, graliśmy tutaj pierwszą rundę podczas Mistrzostw Świata, to prawda że ta hala jest niesamowita. Wierzę, że atmosfera będzie jak na Mistrzostwach Świata. Jesteśmy przygotowani na trudne spotkania, ale postaramy się zagrać naszą najlepszą siatkówkę i wykorzystać te spotkania jako etap w przygotowaniach do Rio.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji: Obiekt w Krakowie jest jedną z najlepszych i najpiękniejszych hal jaką znam, i niewątpliwie są tutaj najlepsi kibice. Dlatego cieszymy się, że tutaj jesteśmy, że gramy w szóstce najlepszych drużyn, które są takie same jak rok temu. Mamy tutaj wspaniałe zespoły, niesamowitych kibiców i mamy nadzieję, że pokażemy naszą najlepszą siatkówkę.

Dragan Stankovic, kapitan reprezentacji Serbii:  Dotarliśmy do ostatniego etapu Ligi Światowej w tym roku, było trudno przygotować się do tego turnieju –  szczególnie mentalnie – wiedząc, że to już ostatni występ kadry w tym sezonie, a na kolejne mecze w reprezentacji będziemy musieli czekać aż do przyszłego roku.  Chcemy pokazać się tutaj z jak najlepszej strony podchodząc do każdego meczu tak jakby był finałem. Przyjechaliśmy tutaj jako jedna z sześciu najlepszych drużyn i zrobimy wszystko, aby osiągnąć dobry wynik.

Nikola Grbic, trener reprezentacji Serbii: To zawsze wielki zaszczyt grać w turnieju finałowym, niezależnie czy są to Mistrzostwa Europy czy Liga Światowa. Zagra tu sześć obecnie najlepszych drużyn na świecie, niestety tylko my spośród nich nie zdobyliśmy kwalifikacji olimpijskie.  Będziemy mierzyć się z pięcioma znakomitymi zespołami, wierzę, ze zagramy na takim poziomie jak w fazie grupowej Ligi  Światowej.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski: Bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj w Krakowie, bo to świetne miasto, ładne hala i dużo kibiców. Jestem pewny, że będzie to wspaniała impreza –  sześć najlepszych drużyn gwarantuje niezwykle widowisko. Dużo pracowaliśmy w ostatnich dniach, jesteśmy gotowi, będziemy grać dobrze, a wszyscy zawodnicy są spragnieni gry.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Nie jest tajemnicą, że w tym roku najważniejszym turniejem są Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale Final Six gramy u siebie, przed własną publicznością, więc nie chcemy być tylko tłem dla innych drużyn.  Przyjechaliśmy tutaj zagrać naszą najlepszą siatkówkę i powalczyć o wygraną w turnieju.