Fot. Paweł Skraba
POLSKAFRANCJA 76 SKRAP
Fot. Paweł Skraba
Francuzi wybrali czternastkę na turniej kwalifikacyjny siatkarzy do IO
28 maja rusza w Tokio światowy turniej eliminacyjny do IO. Zagra w nim Polska, a najgroźniejszym rywalem podopiecznych Stephane'a Antigi będzie reprezentacja Francji. Jej trener Laurent Tillie podał 15-osobową kadrę. Przed wylotem do Azji wypadnie z niej jeszcze jeden zawodnik.
Tomasz Kawczyński
16 maj, 2016 19:07

 

Biało-czerwoni grali ostatnio dość często z “Trójkolorowymi”. Na MŚ 2014 w Polsce nasi byli górą, wygrywając 3-2. Później przyszły jednak porażki – w półfinale LŚ 2015 w Rio de Janeiro (2-3) oraz półfinale europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do IO w Berlinie (0-3).

Kadra Francji:

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Pierre Pujol.

Środkowi: Kévin Le Roux, Nicolas Le Goff, Franck Lafitte, Horacio d’Almeida.

Atakujący: Antonin Rouzier, Mory Sidibé.

Przyjmujący: Earvin N’Gapeth, Kévin Tillie, Nicolas Maréchal, Thibault Rossard, Trevor Clevenot.

Libero: Jenia Grebennikov, Hubert Henno.

W reprezentacji jest kilka nazwisk znanych z polskiej ligi. W ostatnim sezonie zawodnikami ZAKSY Kędzierzyn-Koźle byli Tillie i Toniutti, a w PGE Skrze Bełchatów grał Maréchal. Wcześniej w PlusLidze występowali Rouzier (ZAKSA) i Pujol (Fart Kielce). Niedawno siatkarzem Asseco Resovii został Rossard.

Francja przed turniejem w Tokio zagrała dwa sparingi z Iranem. Oba wygrała (3-2 i 3-0). Poza Polską w Japonii przeciwnikami “Trójkolorowych” będą Kanada, Australia, Chiny, Iran, Wenezuela oraz gospodarze. Awans do Rio wywalczą trzy najlepsze zespoły oraz najlepsza drużyna azjatycka.

źródło: ffvb.org