FOT. ZUMA/NEWSPIX.PL.
May 6, 2016 - Apeldoorn, THE NETHERLANDS - Belgian Tim Wellens of Lotto Soudal pictured in action during the first stage of the 99th edition of the Giro d'Italia cycling race, a 9,8 km individual time trial, on Friday 06 May 2016, in Apeldoorn, The Netherlands. BELGA PHOTO DAVID STOCKMAN (Credit Image: © David Stockman/Belga via ZUMA Press) 
KOLARSTWO SZOSOWE GIRO ITALIA
FOT. ZUMA/NEWSPIX.PL

POLAND ONLY !!!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ZUMA/NEWSPIX.PL.
Giro d’Italia za dwa lata może rozpocząć się w Japonii
Włoski dziennik “La Stampa” informuje, że cztery pierwsze etapy Giro d'Italia 2018 mogą zostać rozegrane w Japonii. Jeden z nich kończyłby się podjazdem na górę Fudżi.
Tomasz Kawczyński
14 maj, 2016 13:45

 

Według gazety w Azji był już z wizytą dyrektor wyścigu Mauro Vegni. Jeśli wszystkie szczegóły zostaną uzgodnione, do podpisania umowy może dojść w najbliższych tygodniach. W swojej historii Giro kilkakrotnie rozpoczynało się poza granicami Włoch. W tym roku start był w Holandii, ale wcześniej ruszano z Monako, Grecji, Francji, Belgii, Danii czy Irlandii Północnej. Nigdy jednak nie wyjeżdżano poza Europę. Były plany startu w Waszyngtonie, ale nic z nich nie wyszło. Wiadomo, że przyszłoroczna, setna edycja, będzie w całości poprowadzona włoskimi szosami, a rozpocznie się na Sardynii.

“La Stampa” szacuje, że koszt organizacji Giro w Japonii wyniosłby około 35 mln euro. Kolarze rywalizowaliby na terenie prefektury Shizuoka. Po czterech etapach zawodnicy otrzymaliby dwa dni odpoczynku. W tym czasie cały wyścig przeniósłby się na Półwysep Apeniński.

Japonia nie miała wielkich tradycji w organizacji wyścigów kolarskich. W UCI Asia Tour najwyższą rangę ma klasyk Japan Cup, rozgrywany w środkowej części wyspy Honsiu. Zeszłoroczną edycję wygrał Holender Bauke Mollema. Inną imprezą jest październikowy Saitama Criterium, pokazowany wyścig zarządzany przez organizatora Tour de France, ASO.

źródło: cyclingnews.com