FOT.ABACA/NEWSPIX.PL
kuczera
FOT.ABACA/NEWSPIX.PL
GP w Zagrzebiu: Trzecie miejsce polskiego judoki na zakończenie imprezy
Piotr Kuczera (kat. 90 kg) uplasował się na trzecim miejscu podczas ostatniego dnia zawodów cyklu Grand Prix w Zagrzebiu. Łącznie w stolicy Chorwacji Polacy pięciokrotnie stawali na podium.
Tomasz Kawczyński
25 wrzesień, 2016 22:22

Listę sukcesów “Biało-czerwonych” otwiera Karolina Pieńkowska, która wygrała zmagania w kat. 52 kg. Wczoraj jej sukces powtórzyła Karolina Tałach (kat. 63 kg). 300 punktów do światowego rankingu i nagrodę w wysokości 3,000 dolarów zapewniły jej półfinałowe zwycięstwo nad Kamilą Badurową oraz finałowy triumf w walce przeciwko Dianie Dżigaros.

Sobota była również szczęśliwa dla Katarzyny Kłys (kat. 70 kg), która wywalczyła srebro oraz Damiana Szwarnowieckiego, który w kat. 81 kg stanął na najniższym stopniu podium.

Udany start podopiecznych Anety Szczepańskiej i Piotra Sadowskiego w Hali “Dom Sportova” dopełnił brąz Piotra Kuczery. Judoka Polonii Rybnik w kwietniu tego roku został brązowym medalistą ME, a teraz odniósł największy sukces w cyklu Grand Prix.

Do półfinału walczył bezbłędnie, pokonując Marko Bubanję (Czarnogóra) oraz Maxa Stewarta (Wielka Brytania). Pojedynek o finał przegrał z późniejszym zwycięzcą imprezy, Rosjaninem Aleksandrem Grigoriewem. Potrafił się jednak zmobilizować i pokonać w starciu o podium Niemca Dario Kurbjeweita-Garcię.

W Zagrzebiu lepiej od naszych reprezentantów spisali się tylko Rosjanie (trzy zwycięstwa). Dwie wygrane zanotowali również judocy z Francji, a po jednej z Serbii, Słowenii, Ukrainy, Chorwacji, Węgier, Rumunii oraz Bośni i Hercegowiny.