fivb.org
moskwa 4
fivb.org
Grand Slam Moskwa: Kołosińska i Brzostek w drodze na igrzyska
Polki po trudnych początkach w grupie, w fazie pucharowej zagrały jak z nut. Siatkarki wywalczyły awans do ćwierćfinału. Powodów do radości jest więcej – w Rosji potwierdziło się, że Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pojadą do Rio.
Jarosław Więcławski
27 maj, 2016 17:51

W czwartek rano Polki zmierzyły się z Amerykankami Lance Carico i Summer Ross, które pokonały w dwóch setach. W obu przeciwniczki zdobyły po 17 punktów. O ósemkę panie rywalizowały z mistrzyniami Europy – Niemkami Laurą Ludwig i Kirą Walkenhorst. Pierwszego seta Kołosińska i Brzostek wygrały do 15. W kolejnym podobną przewagę osiągnęły rywalki. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 21:16. Tie-breaka Polki wygrały 15:8.

Aby awansować do półfinału siatkarki muszą wygrać z rozstawionymi z piątką Kanadyjkami – Sarah Pavan i Heather Bansley. W Moskwie Kołosińska i Brzostek zapewniły sobie kolejne punkty do rankingu olimpijskiego. Ostateczny ranking zostanie opublikowany 13 czerwca. Liczone do niego będą jeszcze wyniki z zawodów w Hamburgu, ale przewaga Polek nad resztą jest wystarczająca, aby już teraz powiedzieć, że zawodniczki pojadą na igrzyska. Będzie to pierwsza żeńska para z Polski, która wystąpi na tej imprezie.

 

Lane/Summer USA – Kołosińska/Brzostek 0:2 (17:21, 17:21)

1/8 finału

Ludwig/Walkenhorst GER – Kołosińska/Brzostek 1:2 (15:21, 21:16, 8:15)

 

Jutro

1/4 finału

Pavan/Bansley – Kołosińska/Brzostek

Fotogaleria: