FOT. Tobiasz Skwarczyn/PPC/NEWSPIX.PL
Katarzyna Jurkowska w c«wiczeniu na porelczach 
FOT. Tobiasz Skwarczyn/PPC/NEWSPIX.PL 
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. Tobiasz Skwarczyn/PPC/NEWSPIX.PL
Hala w Szczecinie szansą na organizację ME w gimnastyce sportowej?
Kilka dni temu oficjalnie otwarto nową halę gimnastyczną przy Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie. Z obiektu będą korzystać nie tylko uczniowie i zawodnicy miejscowego MKS Kusy, ale ma będzie również ośrodkiem szkoleniowym kadry narodowej w gimnastyce sportowej. Władze miasta przy okazji zadeklarowały złożenie aplikacji o organizację mistrzostw Europy w 2019 roku.
Tomasz Kawczyński
21 wrzesień, 2016 22:52

Dotychczas Polska dwukrotnie była gospodarzem kontynentalnego czempionatu. W 1959 roku w Krakowie o medale rywalizowały kobiet, a 10 lat później do Warszawy zawitali mężczyźni. Od 2005 roku mistrzostwa odbywają się co roku, z tym że w latach nieparzystych nierozgrywany jest wielobój drużynowy.

Szczecińska hala posiada nowoczesny sprzęt sportowy: doły asekuracyjne, trampolinową ścieżkę akrobatyczną, system regulowanych drążków gimnastycznych oraz równoważnie różnej wielkości. Do dyspozycji trenujących są bogate zaplecze sanitarne i gabinet fizjoterapii. Na trybunach może zasiąść ponad 150 osób. Istnieje możliwość dostawienia dodatkowych miejsc.

Obiekt został otwarty w obecności prezydenta stolicy województwa zachodniopomorskiego Piotra Krzystka oraz prezes Polskiego Związku Gimnastycznego Barbary Stanisławiszyn. Jego koszt wyniósł ponad 6,5 mln złotych, a niemal połowa tej kwoty pochodziła ze środków Ministerstwa Sportu. Został oddany do użytku z blisko rocznym opóźnieniem.

Szczecin ma przejąć rolę Zabrza jako głównego ośrodka szkoleniowego kadrowiczów. Wkrótce zostanie otwarta hala w Gdańsku, a plany na salę gimnastyczną ma jeszcze Bydgoszcz.

Pierwsze zawody przy ulicy Małopolskiej planowane są na przyszły rok. Gospodarza ME 2019 powinniśmy poznać jesienią przyszłego roku. Za rok impreza odbędzie się w rumuńskim mieście Kluż-Napoka.