Fot. youtube.com
zlatan
Fot. youtube.com
Ibrahimović w Rio? Szykuje się wielkie wzmocnienie szwedzkiej kadry piłkarskiej
Na czwartkowej konferencji prasowej Zlatan Ibrahimović potwierdził, że jego marzeniem jest występ na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Szwed mógłby w swojej kadrze być jednym z trzech zawodników powyżej 23. roku życia.
Tomasz Kawczyński
28 maj, 2016 22:32
W kategoriach: Aktualności Piłka nożna

34-latek ostatni sezon w PSG zakończył z dorobkiem 50 goli. Wiadomo już, że nie zagra więcej na Parc des Princes. Piłkarz nie ujawnił jeszcze swojego nowego pracodawcy, ale prawdopodobnie trafi do Manchesteru United. Na Old Trafford zatrudniono Jose Mourinho, który zna Ibrahimovicia ze wspólnej pracy w Interze.

To właśnie od kierownictwa klubu w dużej mierze będzie zależeć ewentualny wyjazd Szweda do Rio. Turniej olimpijski koliduje z początkiem sezonu w europejskich rozgrywkach. Przykładowo Premier League rusza 13 sierpnia, a tego dnia na igrzyskach zaplanowano mecze ćwierćfinałowe.

Dodatkową komplikacją jest zbliżające się Euro we Francji. Håkan Ericson, opiekun Szwecji, ciesząc się z możliwego wzmocnienia swojej drużyny, wyrażał wątpliwość, czy Ibra fizycznie da radę wystąpić w tak krótkim czasie w dwóch dużych imprezach. Ważne będzie, kiedy pierwsza reprezentacja zakończyła udział na mistrzostwach Starego Kontynentu.

Każdy trener piłkarskiej reprezentacji olimpijskiej do 15 czerwca musi zgłosić szeroką, 35-osobową kadrę.  14 lipca wybrany zostanie ostateczny skład. Skandynawowie w grupie w Rio zagrają z Kolumbią, Nigerią oraz Japonią. Piłkarze z tego kraju na igrzyska wracają po 24 latach. W historii wywalczyli jeden złoty i dwa brązowe medale.