AA / newspix.pl
kuczera
AA / newspix.pl
Jeden ćwierćfinał. Reszta judoków bez sukcesu
Ostatniego dnia turnieju w Baku honoru polskiego judo broniła czwórka naszych reprezentantów. W kategorii do 78 kg Daria Pogorzelec zajęła siódme miejsca. Reszta naszych zawodników znów nie spisała się najlepiej.
Jarosław Więcławski
8 maj, 2016 16:24
W kategoriach: Aktualności Judo

Nasza olimpijka z Pekinu w pierwszej walce wygrała z Chinką Zhehui Zhang. W ćwierćfinale poległa w starciu z Niemką Luise Malzahn. Nie powiodło jej się także w walce repasażowej. Dwa zwycięstwa w niedzielę odniósł także Patryk Ciechomski (pokonał Amerykanina Coltona Browna oraz Włocha Waltera Facenta), ale w kategorii do 90 kg startowało więcej zawodników, więc nie udało mu się zająć podobnej pozycji do Pogorzelec. W tej samej kategorii tylko jedno zwycięstwo zanotował Piotr Kuczera, który wygrał walkę z Chilijczykiem Thomasem Briceno. Jedną walkę w kategorii powyżej 78 kg rozegrała Katarzyna Furmanek z Chinką Song Yu. Poniosła porażkę.

Polacy jedną z ostatnich szans na zdobycie punktów do kwalifikacji Rio 2016 – Grand Prix w Ałmatach. W Baku większość z nich nie poprawiła swojej sytuacji. O wyjazd na igrzyska nie musi się martwić Pogorzelec. Poza nią do Brazylii może pojechać jeszcze Damian Szwarnowiecki (73 kg). Niektórzy z judoków wystartują jeszcze także w odbywających się w maju zawodach Masters w Meksyku.