Fot. itftennis.com
kania
Fot. itftennis.com
Jedna polska tenisistka nadal walczy w kwalifikacjach US Open
Paula Kania udanie rozpoczęła walkę o udział w turnieju głównym US Open. W pierwszym spotkaniu pokonała 6-1, 6-2 Francuzkę Shérazad Reix (225. w rankingu WTA). Z kwalifikacjami już wcześniej pożegnała się Urszula Radwańska.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
25 sierpień, 2016 12:23

W pierwszym secie sosnowiczanka od stanu 1-1 wygrała pięć gemów z rzędu. Przełamała wszystkie serwisy rywalki. W drugiej odsłonie spotkania ta sztuka udała jej się dwukrotnie. Przy wyniku 5-1 Francuzka odrobiła nieco strat, ale 77 minuty gry wystarczyło do 23-letniej Polce awansu.

Nasza zawodniczka w II rundzie kwalifikacji zmierzy się z rozstawioną z numerem 12 Słowaczką Janą Čepelovą (118. w rankingu WTA). Na zwyciężczynię tego spotkania będą czekać Zhang Yuxuan lub Barbara Haas.

Paula Kania czwarty raz w karierze uczestniczy w eliminacjach US Open. Przebiła się przez nie tylko w 2014 roku. W decydującym meczu pokonała wówczas Rosjankę Aleksandrę Panową. W I rundzie turnieju głównego uległa natomiast innej kwalifikantce, Wang Qiang z Chin.

Wiadomo już, że w turnieju głównym zabraknie młodszej z sióstr Radwańskich. Urszula nie pokonała nawet pierwszej przeszkody. W dwóch setach (4-6, 0-6) lepsza była Japonka Eri Hozumi.