Fot. youtube.com
Sokołowska
Fot. youtube.com
Kadra pływacka traci jedną zawodniczkę
Choć nasza kadra do Rio zamknięta została już jakiś czas temu, wciąż są na niej małe przetasowania. Do tej pory była ona zwiększana, ale po raz pierwszy jedna z osób nominowanych do wyjazdu, nie może pojechać do stolicy Brazylii.
Jarosław Więcławski
24 lipiec, 2016 11:23
W kategoriach: Aktualności Pływanie

Pechowcem jest pływaczka Diana Sokołowska. Na igrzyskach Polka miała startować na dystansie 200 metrów stylem dowolnym oraz w sztafecie 4×100 metrów również w tym stylu. Zawodniczka w przypadku startu indywidualnego nie uzyskała minimum A, lecz B. W Londynie każda reprezentacja mogła zgłosić jednego takiego zawodnika. Dopiero po zgłoszeniu zawodniczki, zorientowano się, że zmianie uległy przepisy. Teraz, aby ktoś z minimum B wystąpił w olimpijskich zawodach, musi zostać zaproszonym przez międzynarodową federację (FINA).

W sprawie postanowił interweniować PKOL, ale ostatecznie nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Brak występu indywidualnego, jednocześnie pozbawia Sokołowską szansy udziału w sztafecie. Pływaczka na igrzyskach wystąpiła już cztery lata temu. W Londynie startowała mając 16 lat. Była naszą najmłodszą przedstawicielką.

Kadra pływacka straciła jedną zawodniczkę, ale nadal pozostaje bardzo liczna – w Rio popłynie 20 naszych reprezentantów.