Fot. cev.lu
cevlu
Fot. cev.lu
Kadra polskich siatkarek na World Grand Prix 2016
Trener reprezentacji Polski w siatkówce kobiet Jacek Nawrocki podał nazwiska 18 zawodniczek, które znalazły się w ostatecznej kadrze na World Grand Prix. "Biało-czerwone" zagrają w tych rozgrywek po raz 13. z rzędu.
Tomasz Kawczyński
30 maj, 2016 22:58
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

W porównaniu do styczniowego turnieju kwalifikacyjnego do IO w składzie brakuje Anny Werblińskiej, Izabeli Bełcik, Gabrieli Polańskiej, Sylwii Pyci, Aleksandry Krzos (powołana do kadry na LE), Pauliny Maj-Erwardt, Natalii Kurnikowskiej, Aleksandry Jagieło oraz Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty (zakończyła reprezentacyjną karierę).

 

Kadra Polski na World Grand Prix 2016:

Rozgrywające: Alicja Grabka (Legionovia), Ewelina Tobiasz (Budowlani Łódź), Joanna Wołosz (Chemik Police), Marlena Pleśnierowicz (Pałac Bydgoszcz).

Atakujące: Anna Grejman (Muszynianka), Malwina Smarzek (Chemik Police), Berenika Tomsia (Imoco Volley Conegliano).

Przyjmujące: Martyna Grajber (Budowlani Łódź), Tamara Kaliszuk (MKS Dąbrowa Górnicza), Emilia Mucha (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Agata Skiba (DevelopRes Rzeszów), Julia Twardowska (Budowlani Łódź).

Środkowe: Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Metalleghe Sanitars Montichiari), Kamila Ganszczyk (MKS Dąbrowa Górnicza), Magdalena Hawryła (DevelopRes Rzeszów), Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław).

Libero: Agata Durajczyk (Atom Trefl Sopot), Agata Sawicka (Impel Wrocław).

 

Polska będzie gospodarzem dwóch turniejów Dywizji II. W dniach 3-5 czerwca w Zielonej Górze gospodynie zagrają z Portoryko, Czechami i Kanadą. Od 10 do 12 czerwca we Włocławku zmierzą się z Kenią, Portoryko i Argentyną. Final Four odbędzie się w Płowdiw (18-19 czerwca).

W historii World Grand Prix Polska najwyższe miejsce zajęła w 2007 roku (6.). W ubiegłym sezonie w finałowym meczu turnieju finałowego Dywizji II w Lublinie ekipa Jacka Nawrockiego uległa 0-3 Holandii.