Fot. Mariusz Palczynski / MPAimages.com/NEWSPIX.PL.
10.09.2014 - Lodz , Atlas Arena , siatkowka , Mistrzostwa Swiata 2014 , grupa E Polska (czerwone) - USA (granatowe) , FIVB Men's World Championship , pool A Poland (red) - USA (navy)  
N/Z Paul Lotman , Mariusz Wlazly , Maxwell Holt 
Fot. Mariusz Palczynski / MPAimages.com/NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. Mariusz Palczynski / MPAimages.com/NEWSPIX.PL.
Kadra USA na Ligę Światową
Trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych w siatkówce mężczyzn John Speraw powołał 19-osobową kadrę na tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej. Trzech z nich w ostatnim sezonie występowało w PlusLidze.
Tomasz Kawczyński
12 czerwiec, 2016 11:54

 

W rozgrywkach 2015/16 zawodnikami Asseco Resovii Rzeszów byli Thomas Jaeschke i Russell Holmes, w Lotosie Treflu Gdańsk występował Murphy Troy. Wcześniej barw polskich klubów bronili też Paul Lotman i Garrett Muagututia.

Speraw na LŚ powołał wszystkie gwiazdy swojej drużyny. Ze zwycięskiego dla USA zeszłorocznego Pucharu Świata brakuje jedynie Jaysona Jablonsky’ego. Jest za to MVP tamtego turnieju Matthew Anderson (Zenit Kazań) oraz wybrani wówczas do drużyny gwiazd Micah Christenson (Cucine Lube Civitanova) i Erik Shoji (Berlin Recycling Volleys). Wśród czołowych siatkarzy poprzedniej edycji Ligi Światowej był z kolei środkowy Maxwell Holt (Modena).

W LŚ reprezentacja USA zdobyła dotychczas dwa złote medale (2008, 2014), jeden srebrny (2012) oraz trzy brązowe (1992, 2007, 2015). Rok temu na turnieju finałowym w Rio de Janeiro w meczu o 3. miejsce wygrali 3-0 z Polską.

Kadra USA na Ligę Światową 2016:

Rozgrywający: Micah Christenson, Kawika Shoji, James Shaw.

Atakujący: Matt Anderson, Murphy Troy, Ben Patch.

Środkowi: David Lee, Russell Holmes, Max Holt, David Smith, Dan McDonnell.

Przyjmujący: Aaron Russell, Taylor Sander, Paul Lotman, Reid Priddy, Thomas Jaeschke, Garrett Muagututia.

Libero: Erik Shoji, Dustin Watten.

Dla Amerykanów World League jest etapem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich. Pierwszy turniej rozegrają w Rio de Janeiro (z Brazylią, Iranem i Argentyną), potem udadzą się do Rzymu (Belgia, Włochy, Australia), a na koniec w Dallas podejmą Australię, Rosję i Bułgarię.

Na turnieju olimpijskim zagrają w grupie A z gospodarzami oraz Włochami, Kanadą, Francją i Meksykiem. Pierwszy mecz odbędzie się 7 sierpnia. W kadrze znajdzie się 14 zawodników.